21.1 C
Rzeszów
czwartek, 20 czerwca, 2024

Ewakuowała fortunę z Ukrainy

REKLAMA

Fortuna jechała przez granicę. Kobieta przewoziła z Ukrainy do Polski 76 tysięcy euro w różnych walutach (prawie 357 tys. zł). Popełniła jeden błąd, który może ją teraz wiele kosztować.

Osoba, która przewozi co najmniej 10 tys. euro (a także równowartość tej kwoty w innych walutach), wjeżdżając do UE lub wyjeżdżając z niej, musi pisemnie zgłosić te środki funkcjonariuszom Służby Celno-Skarbowej lub Straży Granicznej. Kobieta, która przekraczała granicę w Budomierzu i miała przy sobie równowartość 76 tysięcy euro nie wiedziała, albo zapomniała o takim obowiązku. A może nie miała takiego zamiaru. Wpakowała się w spore kłopoty. Teraz będzie musiała podzielić się swoim skarbem z polskim Skarbem Państwa. Grozi jej grzywna.

To kolejny przypadek nielegalnego przewozu gotówki przez polsko- ukraińską granicę na Podkarpaciu. Niedawno podczas kontroli autokaru, który wjeżdżał do Polski przez przejście również w Budomierzu, funkcjonariusze Służby Celno- Skarbowej wykryli pakunek z 200 tys. euro.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj