2.1 C
Rzeszów
czwartek, 7 grudnia, 2023

Nowa atrakcja na Rynku. Na tym fortepianie można grać!

REKLAMA

Napis głosi „Pierwszy na świecie fortepian zewnętrzny”. Unikatowy instrument stał się ozdobą rzeszowskiego rynku. Jest odporny na każdą pogodę i można na nim grać.

Oficjalna prezentacja miejskiego fortepianu odbyła się w Dnia Dziecka.

– Wszyscy wiedzą, że Rzeszów to miasto Tomasza Stańko, ale Rzeszów to również miasto w którym przy ul. Grunwaldzkiej 6 mieszkał z rodziną kompozytor Wojciech Kilar. I tu uczył się w szkole muzycznej, która teraz nosi Jego imię. Dlatego sezon muzyczny zainaugurowaliśmy tematem z filmu „Bilans kwartalny” Wojciecha Kilara, w wykonaniu ucznia Zespołu Szkół Muzycznych nr 2 im. Wojciecha Kilara – powiedział prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek

Fortepiany Cadenza zaprojektowane są tak, aby wytrzymać intensywne użytkowanie w przestrzeni publicznej, niezależnie od pogody czy pory roku. Wszystko po to, żeby zbliżyć do siebie ludzi i tworzyć wyjątkowe relacje społeczne dzięki wspólnemu językowi – muzyce! Jego klawiatura jest hermetyczna, więc nie przeszkadzają mu opady deszczu czy pył, a obudowę wykonano ze stali i betonu. Instrument waży ponad 300 kilogramów.

-Zapraszamy wszystkich chętnych artystów muzyków, oraz mieszkańców Rzeszowa do korzystania z fortepianu i uatrakcyjniania innym pobytu na naszym Rynku. A jeśli mieszkańcom spodoba się taka forma spędzania czasu, będziemy starali się aby fortepian został z nami na stałe – powiedziała Krystyna Stachowska -wiceprezydent Rzeszowa.

Fortepiany te oferują połączenie doskonałego sprzętu muzycznego z nowymi rozwiązaniami technicznymi, które pozwalają na intensywne użytkowanie w przestrzeni publicznej.

Fortepian na razie będzie do końca wakacji.

Zobacz też:

O matko! Drożeje abonament RTV!

Platan przed ratuszem. Ma być na wieki

Klaudia Mendyka z Jarosławia – Miss Polonia Sportu 2022

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj