15.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Festiwal „Karpaty na Widelcu”. To była udana impreza! Te liczby mówią wszystko

REKLAMA

Jarmark, koncerty, a przede wszystkim pyszne, swojskie jedzenie. 24 i 25 września na Rynku w Rzeszowie odbywał się festiwal kulinarny „Karpaty na Widelcu”. Imprezę otworzył Robert Makłowicz (59 l.). To pierwsze takie wydarzeni i można je uznać za bardzo udane. Dopisali wystawcy, dopisała publiczność i dopisała pogoda!

Karpaty na Widelcu to jedyny w swoim rodzaju festiwal na mapie rzeszowskich wydarzeń kulturalnych promujący kuchnię Karpat. Impreza wystartowała 24 września w południe. Rozpoczął ją korowód kucharzy, a potem wszystkich przywitał prezydent miasta Konrad Fijołek oraz pierwszy kucharz wydarzenia – Robert Makłowicz.

Jak przystało na kulinarny festiwal królowały potrawy, zwłaszcza te regionalne: kacapoły, hreczanyki, żurek z fasolą i grzybami, proziaki.

Za symboliczną cegiełkę (10 zł), która ma wspomagać najzdolniejszych uczniów szkoły gastronomicznej, można było degustować dania przygotowane przez 11 najlepszych restauracji. Dochód z cegiełek wyniósł 100 tys. zł.

Nie brakowało dań mięsnych, jak także deserów. Cukiernicy przygotowali ogromną karpatkę, która ważyła 120 kg i miała 2 metry średnicy. To do niej ustawiła się najdłuższa kolejka. – Pięknie wygląda i wspaniale smakuje – zachwalali degustatorzy. Karpatką poczęstowało się 1500 smakoszy.

II dzień, 25 września – kocioł z dziczyzną

W niedzielę, w drugi dzień festiwalowych atrakcji na Rynku pojawił się ogromny kocioł z dziczyzną. Rozdano ok. 8 tys. porcji zupy. Kucharze ugotowali jej aż 2,5 tys. litrów. Do kotła trafiło: 300 kg dziczyzny!

Równie bogate było „menu muzyczne”. W niedzielę na scenie głównej zagrali Patryk Mateja i zespół Haydamaky.

Karpaty na Widelcu to także dwudniowy jarmark produktów regionalnych i rękodzieła. Swoje produkty zaprezentowało ponad 60 wystawców, których stosika były rozlokowane na ul. Kościuszki i Grunwaldzkiej.

Mieszkańcom, turystom bardzo spodobał się festyn. Publiczność dopisała. Festiwal odwiedziło 15 tysięcy widzów. Wszyscy życzyli sobie, aby taki festiwal już na stałe wpisał się do kalendarza imprez kulturalnych w Rzeszowie.

Karpaty na widelcu

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj