12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Fatalny upadek na rowerze. Rannego zabrał do szpitala śmigłowiec

REKLAMA

Przejażdżka na rowerze skończyła się fatalnym upadkiem. Ratownicy przypominają, jak ważne jest używanie ochronnych kasków.

Do zdarzenia doszło w sobotę w Nienadowej koło Przemyśla. Mężczyzna przewrócił się na rowerze. Upadł tak nieszczęśliwie, że uderzył głową o asfalt i stracił przytomność.

Na miejsce przyjechała karetka. Ratownicy stwierdzili, że poszkodowany ma objawy złamania podstawy czaszki i musi natychmiast trafić do szpitala. Szybki transport zapewnił śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Zwracamy się z apelem o używanie kasków ochronnych podczas jazdy rowerem, hulajnogą czy na rolkach. To tak niewiele a tak dużo zarazem, gdy wskutek upadku uderzamy głową o twarde podłoże. Kask ratuje życie! – uczulają ratownicy medyczni.

Ratownik 10 LPR Sanok i ZRM R 0526 Nienadowa.

W dniu dzisiejszym ok godz. 12:40 Dyspozytornia Medyczna DM 0905 Przemyśl odebrała zgłoszenie o nieprzytomnym meżczyznie który spadł z roweru uderzając głową o asfalt przed wjazdem do miejscowości Dubiecko. Zadysponowano do zgłoszenia Zespół Ratownictwa Medycznego R 0526 Nienadowa. Po przybyciu w miejsce zdarzenia okazało się że pacjent jest w dalszym ciągu nieprzytomny z objawami złamania podstawy czaszki. Wezwano Ratownika 10 z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Sanoku w celu natymiastowego transportu pacjenta do Centrum Urazowego w Rzeszowie. Zabezpieczony pacjent został przekazany załodze śmigłowca i drogą lotniczą trafił do szpitala z oddziałem neurochirurgii.Zwracamy się kolejny raz z apelem o używanie kasków ochronnych na głowę podczas jazdy rowerem , hulajnogą czy na rolkach. To tak niewiele a tak dużo zarazem gdy wskutek upadku uderzamy głową o twarde podłoże. Kask ratuje życie !#WspólnieRatujemy #KaskRatujeŻycie

Opublikowany przez Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu Sobota, 18 lipca 2020

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj