17.2 C
Rzeszów
poniedziałek, 25 września, 2023

Udawał agenta CBA. Małżeństwo zapłaciło mu 60 tys. zł

REKLAMA

Perfidny oszust z Elbląga grasował w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Podając się za agenta CBA oszukał małżeństwo z gminy Ostrów, które straciło prawie 60 tys. zł.

Ofiary otrzymały telefon. Głos w słuchawce podawał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Przekonywał, że on i jego ekipa „rozpracowują” nieuczciwych pracowników banku, którzy wykonują podejrzane transakcje na kontach swoich klientów. Mężczyzna wypytał małżeństwo w jakim banku mają oszczędności, po czym powiedział, że właśnie w tym oddziale pracują nieuczciwi pracownicy, którzy pobierają pieniądze z kont klientów.

Fałszywy funkcjonariusz przekonał małżeństwo, że należy szybko wypłacić wszystkie oszczędności, a dodatkowo wziąć kredyt, co pomoże w zatrzymaniu przestępców. Niczego niepodejrzewające małżeństwo z gminy Ostrów, postąpiło zgodnie z przekazanymi wskazówkami. Niestety, w ten sposób stracili prawie 60 tysięcy złotych. O tym, że zostali oszukani, zorientowali się dopiero następnego dnia.

Sprawą zajęli się policjanci. Okazało się, że fałszywy agent CBA prawie oszukał kolejną osobę. Mundurowi spotkali ją w banku i w porę powstrzymali ją przed utratą pieniędzy. Śledczym udało się namierzyć jednego z drani. Zatrzymali go w Ropczycach. Okazał się nim 28-latek z Elbląga. Ustalono, że to właśnie on brał udział w oszustwie małżeństwa z Ostrowa.

28-latek został aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Policja apeluje o rozwagę, ponownie przestrzega i przypomina,

co zrobić, by nie stać się ofiarą przestępców:

  • Zachować ostrożność – jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod policjanta i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań.
  • Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie czy przelaniu ich na inne konto.
  • Nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na koncie.
  • W razie jakichkolwiek podejrzeń należy skontaktować się z jednostką Policji osobiście lub telefonicznie dzwoniąc na numer stacjonarny znajdujący się na stronie internetowej jednostki.
  • Pamiętajmy, aby przed połączeniem upewnić się, że poprzednia rozmowa została zakończona.

Zobacz też:

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA