16 C
Rzeszów
czwartek, 23 maja, 2024

Udawał agenta CBA. Małżeństwo zapłaciło mu 60 tys. zł

REKLAMA

Perfidny oszust z Elbląga grasował w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Podając się za agenta CBA oszukał małżeństwo z gminy Ostrów, które straciło prawie 60 tys. zł.

Ofiary otrzymały telefon. Głos w słuchawce podawał się za funkcjonariusza Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Przekonywał, że on i jego ekipa „rozpracowują” nieuczciwych pracowników banku, którzy wykonują podejrzane transakcje na kontach swoich klientów. Mężczyzna wypytał małżeństwo w jakim banku mają oszczędności, po czym powiedział, że właśnie w tym oddziale pracują nieuczciwi pracownicy, którzy pobierają pieniądze z kont klientów.

Fałszywy funkcjonariusz przekonał małżeństwo, że należy szybko wypłacić wszystkie oszczędności, a dodatkowo wziąć kredyt, co pomoże w zatrzymaniu przestępców. Niczego niepodejrzewające małżeństwo z gminy Ostrów, postąpiło zgodnie z przekazanymi wskazówkami. Niestety, w ten sposób stracili prawie 60 tysięcy złotych. O tym, że zostali oszukani, zorientowali się dopiero następnego dnia.

Sprawą zajęli się policjanci. Okazało się, że fałszywy agent CBA prawie oszukał kolejną osobę. Mundurowi spotkali ją w banku i w porę powstrzymali ją przed utratą pieniędzy. Śledczym udało się namierzyć jednego z drani. Zatrzymali go w Ropczycach. Okazał się nim 28-latek z Elbląga. Ustalono, że to właśnie on brał udział w oszustwie małżeństwa z Ostrowa.

28-latek został aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia.

Policja apeluje o rozwagę, ponownie przestrzega i przypomina,

co zrobić, by nie stać się ofiarą przestępców:

  • Zachować ostrożność – jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się pod policjanta i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań.
  • Pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie czy przelaniu ich na inne konto.
  • Nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na koncie.
  • W razie jakichkolwiek podejrzeń należy skontaktować się z jednostką Policji osobiście lub telefonicznie dzwoniąc na numer stacjonarny znajdujący się na stronie internetowej jednostki.
  • Pamiętajmy, aby przed połączeniem upewnić się, że poprzednia rozmowa została zakończona.

Zobacz też:

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj