-0.2 C
Rzeszów
piątek, 8 grudnia, 2023

Fałszywi celnicy. Zatrzymywali auta, szukali papierosów

REKLAMA

25 i 26-latek udawali celników, aby zdobyć papierosy. Kontrole prowadzili po pijanemu i to ich zdradziło.

Dwaj mieszkańcy powiatu sanockiego, wykorzystując elementy umundurowania Służby Celnej. W Sanoku przy ul. Lipińskiego weszli do sklepu i poinformowali pracowników, że są celnikami. Jeden z nich miał na sobie kurtkę z napisem służba celna, a drugi własne ubranie. Tłumacząc, że jeden jest umundurowany, a drugi „po cywilnemu”, zażądali okazania wyrobów tytoniowych, aby kontrolować ich legalność.

Ekspedientki widząc wulgarne zachowanie mężczyzn oraz wyczuwając zapach alkoholu, nie podjęły z nimi współpracy. Mężczyźni poinformowali, że to tylko takie żarty i pośpiesznie opuścili sklep. Następnie stojąc przy jezdni usiłowali zatrzymywać pojazdy do kontroli. Jeden samochód się zatrzymał, ale kierowca podejrzewał, że mogą to być oszuści i odjechał.

Policjanci zatrzymali mężczyzn w sklepie na ul. Stróżowskiej. Badanie alkomatem wykazało, że byli nietrzeźwi. 26-latek miał w organizmie 2 promile alkoholu, natomiast 25-latek 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Fałszywi celnicy usłyszeli już zarzuty przywłaszczenia funkcji funkcjonariusza publicznego. Za popełnienie tego czynu grozi im nawet kara pozbawienia wolności do roku.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj