17.5 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

Ewa Leniart: Trzeba poprawić komunikację na osiedlu Biała

Komunikacja to słowo, które przez wszystkie przypadki odmieniają mieszkańcy os. Biała. – Trzeba zadbać o przebudowę ulic i poprawić bezpieczeństwo hydrologiczne, aby uniknąć podtopień – przyznała Ewa Leniart podczas spotkania z mieszkańcami osiedla.

REKLAMA

Mieszkańcom zależy na przebudowie ulic: Kornela Makuszyńskiego, Czesława Miłosza oraz Gościnnej. Liczą na poprawę infrastruktury pieszo-rowerowej. Ich kolejne postulaty to ciągi komunikacyjne wzdłuż Strugu i kładka nad rzeką. Do tego potrzebny jest Żłobek i przedszkole.

– Jako prezydent będę dążyć do uruchomienia tych instytucji na każdym osiedlu – podkreśla Ewa Leniart. Absolutnym priorytetem jest jednak bezpieczeństwo hydrologiczne. – W zeszłym roku, niestety także w Rzeszowie, doświadczyliśmy tego jak niszczycielską siłę ma woda. Rolą odpowiedzialnego samorządu jest uporządkowanie tych spraw wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe – przekonuje Ewa Leniart, podzielając obawy mieszkańców, którzy boją się kolejnych podtopień.

CZYTAJ TEŻ:  102 lata bohatera

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
17.5 ° C
18.3 °
16.9 °
48 %
8.8kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
14 °
niedz.
12 °
pon.
9 °
wt.
4 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu