15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Ewa Leniart: Trzeba poprawić komunikację na osiedlu Biała

REKLAMA

Komunikacja to słowo, które przez wszystkie przypadki odmieniają mieszkańcy os. Biała. – Trzeba zadbać o przebudowę ulic i poprawić bezpieczeństwo hydrologiczne, aby uniknąć podtopień – przyznała Ewa Leniart podczas spotkania z mieszkańcami osiedla.

Mieszkańcom zależy na przebudowie ulic: Kornela Makuszyńskiego, Czesława Miłosza oraz Gościnnej. Liczą na poprawę infrastruktury pieszo-rowerowej. Ich kolejne postulaty to ciągi komunikacyjne wzdłuż Strugu i kładka nad rzeką. Do tego potrzebny jest Żłobek i przedszkole.

– Jako prezydent będę dążyć do uruchomienia tych instytucji na każdym osiedlu – podkreśla Ewa Leniart. Absolutnym priorytetem jest jednak bezpieczeństwo hydrologiczne. – W zeszłym roku, niestety także w Rzeszowie, doświadczyliśmy tego jak niszczycielską siłę ma woda. Rolą odpowiedzialnego samorządu jest uporządkowanie tych spraw wszędzie tam, gdzie tylko jest to możliwe – przekonuje Ewa Leniart, podzielając obawy mieszkańców, którzy boją się kolejnych podtopień.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj