9.3 C
Rzeszów
środa, 21 lutego, 2024

Ewa Leniart proponuje bilet miejski za 1 zł dziennie

REKLAMA

Chcę, aby komunikacja publiczna stała się bardziej atrakcyjna. Obniżenie kosztu przejazdu miejskim autobusem do jednej złotówki dziennie sprawi, że wiele osób dotąd przemieszczających się własnymi pojazdami zacznie korzystać z transportu publicznego – przekonuje Ewa Leniart, kandydatka na prezydenta Rzeszowa.

Ewa Leniart proponuje wprowadzenie rocznych biletów uprawniających do przejazdu środkami wszystkimi liniami komunikacji miejskiej w cenie 365 złotych. To prawie trzykrotnie mniej w porównaniu z obecną ofertą Zarządu Transportu Miejskiego! Taki bilet byłby dostępny dla każdego, także osób, które mieszkają poza miastem, ale tu dojeżdżają do pracy, szkoły, czy na uczelnię.

– Przykładem dużej skuteczności tego rozwiązania jest Wiedeń, gdzie władze miasta obniżyły koszt rocznego biletu na środki transportu publicznego do kwoty 365 euro. W efekcie prawie 40-proc. mieszkańców Wiednia korzysta z tego rodzaju udogodnienia, co przełożyło się na zmniejszenie korków i emisji dwutlenku węgla do atmosfery – mówi Ewa Leniart.

Kandydatka pytana o koszty takiego rozwiązania stwierdziła, że rocznie wyniósłby on 2-3 mln zł.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj