27.4 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Ewa Leniart proponuje bilet miejski za 1 zł dziennie

REKLAMA

Chcę, aby komunikacja publiczna stała się bardziej atrakcyjna. Obniżenie kosztu przejazdu miejskim autobusem do jednej złotówki dziennie sprawi, że wiele osób dotąd przemieszczających się własnymi pojazdami zacznie korzystać z transportu publicznego – przekonuje Ewa Leniart, kandydatka na prezydenta Rzeszowa.

Ewa Leniart proponuje wprowadzenie rocznych biletów uprawniających do przejazdu środkami wszystkimi liniami komunikacji miejskiej w cenie 365 złotych. To prawie trzykrotnie mniej w porównaniu z obecną ofertą Zarządu Transportu Miejskiego! Taki bilet byłby dostępny dla każdego, także osób, które mieszkają poza miastem, ale tu dojeżdżają do pracy, szkoły, czy na uczelnię.

– Przykładem dużej skuteczności tego rozwiązania jest Wiedeń, gdzie władze miasta obniżyły koszt rocznego biletu na środki transportu publicznego do kwoty 365 euro. W efekcie prawie 40-proc. mieszkańców Wiednia korzysta z tego rodzaju udogodnienia, co przełożyło się na zmniejszenie korków i emisji dwutlenku węgla do atmosfery – mówi Ewa Leniart.

Kandydatka pytana o koszty takiego rozwiązania stwierdziła, że rocznie wyniósłby on 2-3 mln zł.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj