23.4 C
Rzeszów
wtorek, 18 czerwca, 2024

Ewa Leniart: Na każdym osiedlu powinien być żłobek

REKLAMA

Tylko co piąte dziecko w Rzeszowie ma szansę dostać się do publicznego żłobka. Na każdym osiedlu powinna powstać taka instytucja! – stwierdza Ewa Leniart, kandydatka na prezydenta Rzeszowa, która zapewnia, że wie jak to zmienić.

– Rzeszów jest miastem młodych. Średnia wieku to 39 lat – mówi Ewa Leniart. Przyznaje, że problemem jest zapewnienie opieki nad dziećmi. – Najlepiej jakby na każdym osiedlu powstał żłobek publiczny. Dotychczas mamy 33 osiedla, a tylko 10 żłobków. To stanowczo za mało – mówi kandydatka na prezydenta.

– Trzeba to zmienić i mogę to zmienić ja – przekonuje Ewa Leniart. Sposobem, według niej, może być skorzystanie z programu Maluch Plus, który właśnie daje możliwość dofinansowani każdego żłobka publicznego.

👶 Tylko co piąte dziecko w Rzeszowie ma szansę dostać się do publicznego żłobka. Na każdym osiedlu powinna powstać taka instytucja! #MamMoc by to zmienić.

Opublikowany przez Ewę Leniart Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj