6.4 C
Rzeszów
niedziela, 28 maja, 2023

Ewa Leniart: Na każdym osiedlu powinien być żłobek

REKLAMA

Tylko co piąte dziecko w Rzeszowie ma szansę dostać się do publicznego żłobka. Na każdym osiedlu powinna powstać taka instytucja! – stwierdza Ewa Leniart, kandydatka na prezydenta Rzeszowa, która zapewnia, że wie jak to zmienić.

– Rzeszów jest miastem młodych. Średnia wieku to 39 lat – mówi Ewa Leniart. Przyznaje, że problemem jest zapewnienie opieki nad dziećmi. – Najlepiej jakby na każdym osiedlu powstał żłobek publiczny. Dotychczas mamy 33 osiedla, a tylko 10 żłobków. To stanowczo za mało – mówi kandydatka na prezydenta.

– Trzeba to zmienić i mogę to zmienić ja – przekonuje Ewa Leniart. Sposobem, według niej, może być skorzystanie z programu Maluch Plus, który właśnie daje możliwość dofinansowani każdego żłobka publicznego.

👶 Tylko co piąte dziecko w Rzeszowie ma szansę dostać się do publicznego żłobka. Na każdym osiedlu powinna powstać taka instytucja! #MamMoc by to zmienić.

Opublikowany przez Ewę Leniart Poniedziałek, 19 kwietnia 2021

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
6.4 ° C
7 °
6 °
85 %
1.5kmh
0 %
niedz.
19 °
pon.
21 °
wt.
20 °
śr.
18 °
czw.
17 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu