14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Ewa Leniart chce zbudować lodowisko

REKLAMA

W Rzeszowie brakuje miejsc do aktywnego uprawiania sportu i rekreacji. Brakuje całorocznego lodowiska. – To nie jest mrzonka, utopia. To obiekt, który powstanie w ciągu mojej prezydentury – zapewnia Ewa Leniart.

Ewa Leniart o pomyśle budowy całorocznego lodowiska mówiła podczas konferencji prasowej 31 maja. Zaprosiła na nią Jerzego Widzyka, byłego burmistrza Żywca, a obecnie przedsiębiorcę, który korzysta z doświadczeń fińskich, gdzie lodowiska pod dachem są niemal w każdej gminie liczącej 20 tys. mieszkańców.

– To proste i tanie konstrukcje. Umożliwiają korzystanie z obiektu cały rok, tylko z wakacyjną przerwą. Tafla lodowa liczy 26 na 58 metrów, czyli tyle ile na każdych zawodach wysokiej rangi. Takie rozwiązanie pozwala korzystać z obiektu amatorom, ale również zawodnikom, którzy chcieliby potrenować – mówi Jerzy Widzyk.

Przedsiębiorca przekonuje, że w Polsce są inwestorzy, którzy są w stanie wybudować takie lodowisko, bez angażowania pieniędzy miasta. Wystarczyłby tylko grunt i wskazanie miejsca, gdzie taki obiekt miałby powstać. Plus dotacje na fotowoltaikę czy nowoczesne pompy ciepła.

– Sądzę, że jeśli pani wojewoda zostanie wybrana na prezydenta, to za rok spotkamy się na otwarciu takiego lodowiska – mówi Jerzy Widzyk.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj