19.4 C
Rzeszów
sobota, 15 czerwca, 2024

Ewa Leniart: Chcę, aby Dzienne Domy Seniorów były na każdym osiedlu

REKLAMA

W takich miejscach nie ma nudy, a przede wszystkim nie ma samotności. Dzienne domy seniorów to ogromna potrzeba. Wszędzie gdzie powstają cieszą się ogromnym powodzeniem. Kandydująca na prezydenta miasta Ewa Leniart zapewnia, że jej priorytetem będzie utworzenie sieci tego typu placówek. Byłyby na każdym osiedlu!

Ewa Leniart zwraca uwagę na potrzeby ludzi starszych. W Rzeszowie 30 tysięcy mieszkańców to emeryci.

– Dlatego bardzo ważne jest zapewnienie im miejsca, gdzie w ciągu dnia mogliby wspólnie spędzać czas, korzystać z różnych zajęć i rehabilitacji – zaznacza kandydatka na prezydenta.

W czwartek Ewa Leniart odwiedziła jeden z nielicznych takich domów na Podkarpaciu. Rozmawiała z emerytami, którzy przekonywali, jak wielką radość czerpią z możliwości korzystania z ośrodka. – Wiem, że takie placówki są potrzebne. Wiem, że wiele w tym zakresie możemy zmienić – przekonuje Ewa Leniart, która chce opracowania całej Strategii dla Seniorów.

NAJWYŻSZA PORA NA DOMY SENIORA

👵 W Rzeszowie musi powstać sieć dziennych domów seniora. To będzie jeden z moich priorytetów jako prezydenta Rzeszowa 🧓

Opublikowany przez Ewę Leniart Czwartek, 8 kwietnia 2021

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj