-2.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 4 grudnia, 2023

Zaskakujący zwrot w sprawie. Wpływowy biznesmen już nie jest ścigany listem gończym

REKLAMA

Ryszard P. jest kojarzony z imponującym portfolio nieruchomości, zwłaszcza prestiżowych hoteli i galerii handlowych w Rzeszowie i na Podkarpaciu. Jego inwestycje zawsze przyciągały uwagę i stanowiły ważną część lokalnej gospodarki. Jednak ostatnie sądowe sprawy, rzuciły cień na dotychczasową reputację tego wpływowego biznesmena. Nastąpił nieoczekiwany zwrot w sprawie.

Ryszarda P. jeszcze niedawno miał na koncie wyrok skazujący go na 3 lata więzienia. Był poszukiwany listem gończym, bo nie stawił się do więzienia. Przedsiębiorca nagle zniknął, a jego aktualne miejsce pobytu pozostało nieznane. Wydano za nim nawet europejski nakaz aresztowania, bo przypuszczano, że mężczyzna może przebywać za granicą. Teraz te środki są już nie aktualne.

List gończy został anulowany. A wszystko za sprawą wyroku Sąd Najwyższego, który 5 lipca 2023 r. uchylił wyrok w zakresie kary i przekazał sprawę do ponownego rozpatrzenia przez Sąd Apelacyjny w Rzeszowie.

Sprawa Ryszarda P. dotyczyła nielegalnego przejęcia Rzeszowskich Zakładów Graficznych i wyłudzenia majątku o wartości 14 milionów złotych.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj