10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Usłyszał szloch i stracił 170 tys. zł

REKLAMA

170 tys. zł stracił 71-latek z Rzeszowa. Dał się nabrać oszustom, którzy udawali policjantów.

Oszuści podali się za policjantów. Dzwonili na telefon stacjonarny, a potem na komórkę. W pewnym momencie, aby wywrzeć jeszcze większą presję, dzwonili na oba telefony równocześnie.

Cała intryga kręciła się wokół zmyślonej historyjki, która miała podziałać na ofiarę jak grom z jasnego nieba. I podziałała, bo emeryt przeżył szok, kiedy usłyszał, że jego córka spowodowała wypadek, w którym ranna została ciężarna kobieta.

Sprawcy postanowili wzmocnić efekt swojego przekazu. Podali do słuchawki rzekomą sprawczynię wypadku. Starszy pan usłyszał szloch i zgodził się przekazać kurierowi całą gotówkę, którą miał w domu – 170 tys. zł. A wszystko po to, by ratować córkę przed więzieniem.

Ale sprawcy postanowili „wycisnąć” więcej. Posłali starszego pana do banku. Emeryt wypłacił 20 tys. zł i wziął jeszcze 40 tys. zł kredytu. Ale powiedział rozmówcy, że odniesie pieniądze na komendę. Wtedy głos w słuchawce mocno zdenerwował.

Senior w końcu nabrał podejrzeń. Zadzwonił do żony i dopiero ona uświadomiła go, że padł ofiarą przestępców.

Zobacz też:

Jakie auta kradną złodzieje? Te marki znikają najbardziej

Kuratorzy sądowi będą mieli większy komfort pracy. Zmienią się też zasady naboru

Śmierć Piotra w Albigowej. Aresztowano 3 osoby

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj