13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Senior kontra dzieci. Awantura o boisko przed blokiem

REKLAMA

Dzieci były przerażone. – Ten pan przeganiał nas, wyciągnął maczetę – opowiadają. 81-letni senior zaprzecza. Został jednak zatrzymany i objęty dozorem policji. A wszystko dlatego, że nie może znieść hałasu kopanej piłki.

Plac między blokami przy ul. Matejki w Tarnobrzegu prawie zawsze pełny jest dzieci. Tu spędzają wakacje. Maluchy bawią się na huśtawkach i piaskownicy. Nieco starsi grają w piłkę na asfaltowym boisku.

Hałas przeszkadza 81-latkowi, którego balkon wychodzi prosto na asfaltowy plac. Mężczyznę irytuję dudnienie kopanej i odbijanej piłki. Interweniował w spółdzielni tłumacząc, że boisko w takim miejscu ze względu na bliskość bloków i przepisy nie powinno w ogóle istnieć. W końcu ustawiono tablicę, że można na nim grać tylko w siatkówkę. Egzekwowaniem tego regulaminu na własną rękę zajął się emeryt, który jest geodetą. Często zwraca uwagę.

Dzieciom trudno zrozumieć te pretensje, a także rodzicom. – Tu boisko było zawsze. Gdzie zatem się mamy bawić? – pytają.

Zaczęło dochodzić do utarczek. Ostatnia z nich skończyła się interwencją policji.

emeryt11
Podejrzany emeryt czuje się niewinny | Fot. Inres24.pl

– Policjanci zatrzymali 81-letniego mieszkańca Tarnobrzega, który przyszedł na plac zabaw z maczetą, groził dzieciom i jednej z matek. Mężczyźnie nie spodobało się, że chłopcy grali w piłkę i hałasowali. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał – informuje Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu.

81-latek twierdzi, że nikomu nie groził niebezpiecznym narzędziem. Zwrócił tylko uwagę.

Policja zaznacza, że zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 81-latkowi dwóch zarzutów popełnionych przestępstw. Prokurator rejonowy w Tarnobrzegu zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych, zakazu zbliżania się do placu zabaw i boiska przy ul. Matejki.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj