7.8 C
Rzeszów
niedziela, 26 marca, 2023

Senior kontra dzieci. Awantura o boisko przed blokiem

Dzieci były przerażone. – Ten pan przeganiał nas, wyciągnął maczetę – opowiadają. 81-letni senior zaprzecza. Został jednak zatrzymany i objęty dozorem policji. A wszystko dlatego, że nie może znieść hałasu kopanej piłki.

REKLAMA

Plac między blokami przy ul. Matejki w Tarnobrzegu prawie zawsze pełny jest dzieci. Tu spędzają wakacje. Maluchy bawią się na huśtawkach i piaskownicy. Nieco starsi grają w piłkę na asfaltowym boisku.

Hałas przeszkadza 81-latkowi, którego balkon wychodzi prosto na asfaltowy plac. Mężczyznę irytuję dudnienie kopanej i odbijanej piłki. Interweniował w spółdzielni tłumacząc, że boisko w takim miejscu ze względu na bliskość bloków i przepisy nie powinno w ogóle istnieć. W końcu ustawiono tablicę, że można na nim grać tylko w siatkówkę. Egzekwowaniem tego regulaminu na własną rękę zajął się emeryt, który jest geodetą. Często zwraca uwagę.

CZYTAJ TEŻ:  Czy jeszcze przyjeżdżają uchodźcy? Tak teraz jest na przemyskim dworcu

Dzieciom trudno zrozumieć te pretensje, a także rodzicom. – Tu boisko było zawsze. Gdzie zatem się mamy bawić? – pytają.

Zaczęło dochodzić do utarczek. Ostatnia z nich skończyła się interwencją policji.

emeryt11
Podejrzany emeryt czuje się niewinny | Fot. Inres24.pl

– Policjanci zatrzymali 81-letniego mieszkańca Tarnobrzega, który przyszedł na plac zabaw z maczetą, groził dzieciom i jednej z matek. Mężczyźnie nie spodobało się, że chłopcy grali w piłkę i hałasowali. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał – informuje Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu.

81-latek twierdzi, że nikomu nie groził niebezpiecznym narzędziem. Zwrócił tylko uwagę.

Policja zaznacza, że zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 81-latkowi dwóch zarzutów popełnionych przestępstw. Prokurator rejonowy w Tarnobrzegu zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się do pokrzywdzonych, zakazu zbliżania się do placu zabaw i boiska przy ul. Matejki.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
7.8 ° C
9.4 °
6.3 °
82 %
4.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
2 °
śr.
6 °
czw.
5 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu