12.3 C
Rzeszów
czwartek, 13 czerwca, 2024

Emeryt poszedł na grzyby i zabłądził w lesie pełnym wilków

REKLAMA

81-latek poszedł na grzyby i zabłądził. Nastała noc, a starszy pan utknął w bieszczadzkim lesie, narażony na wilki i niedźwiedzie. Na ratunek ruszyli policjanci.


Akcja poszukiwawcza zaczęła się w piątek około godz. 22. Synowie emeryta skontaktowali się z komendą w Ustrzykach Dolnych i zgłosili zaginięcie ojca.

Z 81-latkiem był kontakt telefoniczny. Wydawało się, że to pomoże w jego odnalezieniu, ale starszy pan utknął w lesie na dobre. Zupełnie stracił orientację i nie wiedział gdzie się znajduje. Mundurowi początkowo próbowali naprowadzić mężczyznę używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych radiowozów. Ale starszy pan twierdził, że ich nie słyszy, ani nie widzi błyskających kogutów.

Nie było innego wyjścia jak rozpocząć trudną akcję poszukiwawczą przeczesując dość duży i gęsty las. Działania rozpoczęto od miejsca, w którym zaginiony pozostawił samochód. Do pomocy zaangażowano także strażników granicznych.

Około godz. 1 w nocy grzybiarz został odnaleziony. Zabłądził w okolicy wsi Bóbrka, około 4 kilometrów od miejsca, gdzie wszedł do lasu.

Na szczęście emerytowi nic się nie stało. Nie wymagał pomocy medycznej i wrócił do domu.

[yop_poll id=”39″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj