18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Kolej pod prądem. Szybciej dojedziemy do Lublina

REKLAMA

Kolej nadrobiła zaległości z ubiegłego wieku. Dobiega końca elektryfikacja linii Rzeszów-Lublin. Odcinek od Stalowej Woli do stolicy woj. lubelskiego jest już gotowy. Pociągi przyspieszyły na nim do 120 km/h. Czas dojazdu skrócił się o 15 minut!

Już od 13 grudnia pociągi na trasie Lublin – Stalowa Wola Rozwadów korzystają z elektrycznej trakcji. Pod prądem znalazł się 95-kilometrowy odcinek. A jeszcze nie tak dawano kursowały tu tylko spalinówki. Elektryczne składy są szybsze, cichsze i ekologiczne.
Teraz pociągi pasażerskie mogą swobodnie pokonywać ten dystans z prędkością 120 km/h, a towarowe 80 km/h. Dla pasażerów oznacza to krótszy czas podróży o 15 minut. Teraz ze Stalowej Woli do Lublina jedziemy 1 godzinę i 10 minut pociągiem dalekobieżnym oraz 1 godzinę i 40 minut pociągiem regionalnym, który zatrzymuje się na każdej stacji.

Ale słupy i przewody elektryczne to nie wszystko. Podczas prac położono nowe tory, a także odnowiono 20 przystanków. Na Podkarpaciu utworzono dwie zupełnie nowe stacje: Stalowa Wola Charzewice i Zaklików Miasto. Perony są dobrze oświetlone, wyposażone w ławki i wiaty. Platformy są wyższe, dzięki temu wsiadanie i wysiadanie z pociągów stało się wygodniejsze. Osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się łatwiejszy dostęp do kolei zapewniają m. in. pochylnie.

Dobiega końca elektryfikacja odcinka z Rzeszowa do Ocic koło Tarnobrzega. Słupy, kable są już położone. Za kilka miesięcy także po tej linii będą mogły jeździć elektryczne pociągi.

[yop_poll id=”61″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj