6 C
Rzeszów
środa, 28 lutego, 2024

Pożycz hulajnogę i jedź w miasto. Ruszył sezon na elektryczne dwa kółka

REKLAMA

Wypożyczalnie elektrycznych hulajnóg rozpoczęły w Rzeszowie nowy sezon. Do dyspozycji mieszańców jest kilkaset pojazdów!

Hulajnoga na baterie staje się coraz bardziej popularnym środkiem transportu. Jest alternatywą dla miejskiej komunikacji, taksówek i własnego samochodu, zwłaszcza jeśli musimy dostać się do centrum miasta, gdzie za parkowanie trzeba słono płacić.

Można kupić własny pojazd na dwóch kółkach, ale można też wypożyczyć.

W Rzeszowie elektryczne hulajnogi oferują Bolt oraz firma Lime. Obie już rozpoczęły nowy sezon 2023 w Rzeszowie. Choć z pojazdów pierwszego operatora można było korzystać zimą, wraz z wiosną wzmocnił flotę swoich elektryków.

Lime wróciła po przerwie, która trwała od końca października ubiegłego roku.

Konkurencja robi się coraz większa. Dwie kolejne firmy również chcą wprowadzić swoje hulajnogi i skutery do Rzeszowa. Takie zainteresowanie sprawia, że miasto nie musi już dopłacać do wypożyczalni hulajnóg.

– Nie ma w tej chwili takiej potrzeby. Wcześniej robiliśmy to, żeby rozpropagować ideę elektromobilności, pokazać, że alternatywny transport jest w naszym mieście mile widziany. I udało nam się to osiągnąć – wyjaśnia Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Tylko firma Lime planuje na ten sezon rozstawienie w Rzeszowie 250 – 350 hulajnóg. Bolt również będzie miał ich docelowo kilkaset.

Ile kosztuje wypożyczenie hulajnogi?

Bolt – opłata za odblokowanie – 0 zł, opłata za minutę użytkowania 0,5 zł.

Lime – opłata za odblokowanie – 0 zł, opłata za minutę użytkowania – pierwsze 3 min – 3 zł, każda następna 70 groszy.

Aby korzystać z usług obydwu operatorów, trzeba pobrać aplikację na telefon komórkowy.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj