28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Pożycz hulajnogę i jedź w miasto. Ruszył sezon na elektryczne dwa kółka

REKLAMA

Wypożyczalnie elektrycznych hulajnóg rozpoczęły w Rzeszowie nowy sezon. Do dyspozycji mieszańców jest kilkaset pojazdów!

Hulajnoga na baterie staje się coraz bardziej popularnym środkiem transportu. Jest alternatywą dla miejskiej komunikacji, taksówek i własnego samochodu, zwłaszcza jeśli musimy dostać się do centrum miasta, gdzie za parkowanie trzeba słono płacić.

Można kupić własny pojazd na dwóch kółkach, ale można też wypożyczyć.

W Rzeszowie elektryczne hulajnogi oferują Bolt oraz firma Lime. Obie już rozpoczęły nowy sezon 2023 w Rzeszowie. Choć z pojazdów pierwszego operatora można było korzystać zimą, wraz z wiosną wzmocnił flotę swoich elektryków.

Lime wróciła po przerwie, która trwała od końca października ubiegłego roku.

Konkurencja robi się coraz większa. Dwie kolejne firmy również chcą wprowadzić swoje hulajnogi i skutery do Rzeszowa. Takie zainteresowanie sprawia, że miasto nie musi już dopłacać do wypożyczalni hulajnóg.

– Nie ma w tej chwili takiej potrzeby. Wcześniej robiliśmy to, żeby rozpropagować ideę elektromobilności, pokazać, że alternatywny transport jest w naszym mieście mile widziany. I udało nam się to osiągnąć – wyjaśnia Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

Tylko firma Lime planuje na ten sezon rozstawienie w Rzeszowie 250 – 350 hulajnóg. Bolt również będzie miał ich docelowo kilkaset.

Ile kosztuje wypożyczenie hulajnogi?

Bolt – opłata za odblokowanie – 0 zł, opłata za minutę użytkowania 0,5 zł.

Lime – opłata za odblokowanie – 0 zł, opłata za minutę użytkowania – pierwsze 3 min – 3 zł, każda następna 70 groszy.

Aby korzystać z usług obydwu operatorów, trzeba pobrać aplikację na telefon komórkowy.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj