4.3 C
Rzeszów
środa, 21 lutego, 2024

Ekologiczne gazowce dla MPK. Autosan dostarczył ostatnią partię zamówionych autobusów

REKLAMA

W poniedziałek (26/04) do Rzeszowa przyjechało sześć gazowych autosanów, które zasilą tabor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. To ostatnia partia pojazdów z 60 zamówionych w sanockiej fabryce Autosan w ramach jednego kontraktu.

Dostarczone pojazdy to modele SanCity 12LF. Do Rzeszowa dotarły w poniedziałek przed południem. Była to ostatnia partia ekologicznych pojazdów, którą miasto Rzeszów, w ramach jednego przetargu, kupiło w sanockiej fabryce Autosan.

Umowa pomiędzy Rzeszowem a fabryką Autosan została podpisana w listopadzie 2019 roku. Dotyczyła dostawy, w trzech partiach po 20 sztuk, 60 autobusów SanCity 12LF napędzanych gazem CNG. Wartość inwestycji to 81 mln zł. Zakup pojazdów został dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014–2020.

Tabor rzeszowskiej komunikacji publicznej to obecnie 241 autobusów. Przeważają te napędzane gazem – jest ich w sumie 122. Ponadto MPK Rzeszów dysponuje także dziesięcioma autobusami elektrycznymi. Dzięki dofinansowanym przez Unię Europejską zakupom rzeszowski tabor autobusowy „młodnieje”. Dziś średnia wieku rzeszowskiego autobusu miejskiego to ok. 7 lat.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj