24 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Dzikie wysypisko w Jedliczu. Śmieciarz się doigrał

REKLAMA

Śmiecie przyjechały pół Polski. Góra odpadków została wyrzucona przy rzece Jasiołka w Jedliczu w powiecie krośnieńskim.

Widok worków z gruzem, kartonami i innymi odpadkami z budowy wywołał oburzenie mieszkańców. – Co za głupota i bezczelność! Jak to teraz wygląda?! Kto będzie to sprzątał?! – nie kryli złości ludzie.

Natychmiast o nielegalnym wysypisku zameldowali do gminy. Urzędnicy powiadomili policjantów. Szybkie dochodzenie wykryło sprawcę. Trzeba było trochę w śmieciach pogrzebać, aby znaleźć rachunki i etykiety, na których widoczne były dane, pomocne w ustaleniu śmieciarza.

Według urzędników, śmiecie przyjechały spod Warszawy, ale wyrzucił się je mieszkaniec Krosna. Mężczyzna został ustalony. Dostał mandat i nakaz usunięcia odpadów. Było tego aż 600 kg. Po tygodniu nielegalne wysypisko zniknęło.

– Niestety nie zawsze istnieje możliwość wykrycia sprawcy zanieczyszczenia, a na likwidację dzikich wysypisk zagrażających środowisku oraz zdrowiu i bezpieczeństwu mieszkańców Gmina Jedlicze w ubiegłym roku wydała ponad 20 tys. złotych – informują urzędnicy.

Śmiercie można wyrzucić legalnie i za darmo. Wystarczy dostarczyć je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, który działa w każdej gminie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj