18.8 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Dziewczynka zadławiła się gumą do żucia. Uratowali ją policjanci

REKLAMA

Stróże prawa byli jak aniołowie stróże. W Sanoku policjanci drogówki uratowali życie 10-letniej dziewczynce, która w czasie jazdy samochodem zadławiła się gumą do żucia i zaczęła się dusić.

10-latka jechała z mamą autem. Kobieta widząc, że jej córeczka nie może złapać oddechu zatrzymała się na pasie ruchu na ul. Krakowskiej i zaczęła wzywać pomocy. Obok zebrała się grupka osób, ale też byli bezradni. Wtedy ktoś zauważył, że w pobliżu jest patrol drogówki. Właśnie kontrolował kierowcę, który przekroczył prędkość. Do policjantów podbiegł mężczyzna i powiedział, co się stało. Mundurowi natychmiast przerwali swoje czynności, wskoczyli do radiowozu i na sygnale podjechali na miejsce.

Dziewczynka była przytomna, ale . Mł. asp. Tomasz Kucharczyk bez chwili zawahania podbiegł do niej, przechylił ją do przodu i kilkukrotnie uderzając ręką w plecy, próbował udrożnić drogi oddechowa. Gdy czynność nie przyniosła oczekiwanego efektu, policjant zastosował chwyt Heimlicha i po kilku uciśnięciach dziecko odzyskało oddech.

Drugi z policjantów sierż. szt. Maciej Paprocki wezwał na miejsce pogotowie. Dziewczynka została przekazana pod opiekę załodze karetki.

Co robić przy zadławieniu?

  1. Pochyl poszkodowanego mocno do przodu i uderz 5 razy między jego łopatki.
  2. Rękoczyn Heimlicha. Obejmij poszkodowanego od tyłu na wysokości nadbrzusza. Zaciśnij dłoń w pięść i wykonaj gwałtowny ruch do wewnątrz i ku górze, powtórz 5 razy.
  3. W przypadku utraty przytomności, wykonaj resuscytację krążeniowo-oddechową: 30 uciśnięć klatki piersiowej i 2 wdechy powtarzane cyklicznie.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj