28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

O włos od tragedii. Dziecko zadławiło się cukierkiem na cmentarzu

REKLAMA

Było o włos od tragedii. W Bieszczadach dziecko zadławiło się cukierkiem na cmentarzu. 5-latka nie mogła oddychać. Na szczęście w pobliżu był policjant, który natychmiast pospieszył na ratunek.

29-letni stróż prawa z Baligrodu okazał się prawdziwym aniołem stróżem. Pospieszył na ratunek małemu dziecku. Dzięki niemu nie doszło do tragedii.

Dramat rozegrał się w dzień Wszystkich Świętych w Zahoczewiu, w powiecie leskim. 5-latka razem z rodzicami przyjechała zapalić znicz na grobach bliskich. W pewnym momencie dziecko zaczęło się dusić. Okazało się, że doszło do zakrztuszenia cukierkiem. Mała dziewczynka nie mogła złapać tchu, zrobiła się cała sina.

Dziecko zadławiło się cukierkiem na cmentarzu: Świadkowie byli spanikowani

Rodzice i wszyscy świadkowie byli przerażeni. Mama krzyczała i wzywała pomocy. Wtedy podbiegł policjant, który od razu wiedział, co należy zrobić. Odwrócił dziecko głową w dół na swoim przedramieniu. Wykonał kilka energicznych uderzeń nadgarstkiem drugiej ręki w okolicę między-łopatkową, aż cukierek wypadł. Dziewczynka zaczęła normalnie oddychać.

Wszystko skończyło się szczęśliwie. Szybka i zdecydowana reakcja policjanta zapobiegła tragedii.

Bohaterem tej akcji był 29-letni policjant z Baligrodu, który służbę rozpoczął 2 lata temu. Chciał pozostać skromny i nawet o zdarzeniu nikomu nie wspomniał. Ale mama dziecka napisała list do komendy – dziękując za uratowanie życia córeczce. – Jesteśmy dumni z postawy naszego kolegi – mówią policjanci z Komendy Powiatowej w Lesku.

Dziecko zadławiło się cukierkiem na cmentarzu: Jak udzielić pomocy?

Postępowanie przy zadławieniu.

Zobacz też:

Dramatyczny wypadek w kamieniołomie. Na pomoc ruszyło GOPR

Zacny gest barmanki z Leska. Wykazała się wielką wrażliwością na cudzą krzywdę

Zaczadzenie w Grzęsce. W domu znaleziono ciało mężczyzny

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj