3.4 C
Rzeszów
wtorek, 6 grudnia, 2022

Najnowsze

O włos od tragedii. Dziecko zadławiło się cukierkiem na cmentarzu

Było o włos od tragedii. W Bieszczadach dziecko zadławiło się cukierkiem na cmentarzu. 5-latka nie mogła oddychać. Na szczęście w pobliżu był policjant, który natychmiast pospieszył na ratunek.

REKLAMA

29-letni stróż prawa z Baligrodu okazał się prawdziwym aniołem stróżem. Pospieszył na ratunek małemu dziecku. Dzięki niemu nie doszło do tragedii.

Dramat rozegrał się w dzień Wszystkich Świętych w Zahoczewiu, w powiecie leskim. 5-latka razem z rodzicami przyjechała zapalić znicz na grobach bliskich. W pewnym momencie dziecko zaczęło się dusić. Okazało się, że doszło do zakrztuszenia cukierkiem. Mała dziewczynka nie mogła złapać tchu, zrobiła się cała sina.

Dziecko zadławiło się cukierkiem na cmentarzu: Świadkowie byli spanikowani

Rodzice i wszyscy świadkowie byli przerażeni. Mama krzyczała i wzywała pomocy. Wtedy podbiegł policjant, który od razu wiedział, co należy zrobić. Odwrócił dziecko głową w dół na swoim przedramieniu. Wykonał kilka energicznych uderzeń nadgarstkiem drugiej ręki w okolicę między-łopatkową, aż cukierek wypadł. Dziewczynka zaczęła normalnie oddychać.

CZYTAJ TEŻ:  Powstaje nowe Centrum Opiekuńczo-Mieszkalne. Pierwsza taka placówka

Wszystko skończyło się szczęśliwie. Szybka i zdecydowana reakcja policjanta zapobiegła tragedii.

Bohaterem tej akcji był 29-letni policjant z Baligrodu, który służbę rozpoczął 2 lata temu. Chciał pozostać skromny i nawet o zdarzeniu nikomu nie wspomniał. Ale mama dziecka napisała list do komendy – dziękując za uratowanie życia córeczce. – Jesteśmy dumni z postawy naszego kolegi – mówią policjanci z Komendy Powiatowej w Lesku.

Dziecko zadławiło się cukierkiem na cmentarzu: Jak udzielić pomocy?

Postępowanie przy zadławieniu.

Zobacz też:

Dramatyczny wypadek w kamieniołomie. Na pomoc ruszyło GOPR

Zacny gest barmanki z Leska. Wykazała się wielką wrażliwością na cudzą krzywdę

Zaczadzenie w Grzęsce. W domu znaleziono ciało mężczyzny

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
3.4 ° C
4.4 °
1.5 °
89 %
5.1kmh
100 %
wt.
6 °
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
3 °
sob.
1 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu