13.3 C
Rzeszów
niedziela, 16 czerwca, 2024

Dziecko połknęło złotówkę. Konieczna była szybka pomoc

REKLAMA

Groźna sytuacja podczas zabawy. 6-latka połknęła złotówkę. Moneta utknęła w przełyku. Było bardzo groźnie. Rodzice szukali dla dziecka ratunku w szpitalu w Przemyślu.

Dziecko uległo wypadkowi podczas beztroskiej zabawy. Przypadkowo włożyło monetę do usta. Nikt z dorosłych w porę tego nie zauważył. Maluch połknął krążek, który utknął w przełyku. Sytuacja była bardzo groźna. Dziewczynka miała problem z przełykaniem śliny, ciało obce powodowało odruchy wymiotne.

Wkrótce mała pacjentka trafiła do Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu. Lekarze wykonali prześwietlenie, zlokalizowali ciało obce i przeprowadzili skomplikowaną procedurę ezofagoskopii. Pozwoliła ona na szybkie rozwiązanie problemu. Dzięki tym śmiałym działaniom, 6-latka mogła już następnego dnia bezpiecznie wrócić do domu.

Zabieg ezofagoskopii to procedura diagnostyczna lub terapeutyczna, podczas której lekarz wprowadza cienki, giętki wziernik zwany ezofagoskopem do przełyku pacjenta. Ezofagoskop to rodzaj endoskopu, czyli elastycznego, optycznego narzędzia wyposażonego w źródło światła i kamerę.

Podczas zabiegu ezofagoskopii, pacjent zazwyczaj jest umieszczany w pozycji leżącej lub siedzącej. Następnie, za pomocą specjalnej nasadki na ezofagoskopie, lekarz wprowadza to urządzenie przez usta pacjenta, przechodząc przez gardło i dostając się do przełyku. Obraz z kamery na końcu ezofagoskopu jest transmitowany na monitor, co umożliwia lekarzowi dokładne obejrzenie wnętrza przełyku i ewentualne zidentyfikowanie problemów.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj