28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Dziadek krzywdził 6-letnią wnuczkę. Co dała mu apelacja?

REKLAMA

W sądzie w Przemyślu z wielkim trudem wspinał się po schodach. Powoli stawiał kroki i obiema rękami łapał się za poręcz. Mimo wieku i nieporadności, 77-letni Zygmunt W. ma na sumieniu ohydne czyny popełniane wobec swojej 6-letniej wnuczki. Sąd I instancji skazał go za te przestępstwa, ale najważniejsze rozstrzygnięcie zapadło w Sądzie Apelacyjnym w Rzeszowie, gdzie zapadł prawomocny wyrok.

Sąd pierwszej instancji, a teraz Sąd Apelacyjny w Rzeszowie nie miał wątpliwości, że senior jest winny. 25 maja zapadł prawomocny wyrok. Okazał się surowszy. Mężczyzna w więzieniu spędzi nie 3,5 a 5 lat. Do tego ma do zapłacenia 40 tys. zł ofierze. Poza tym ma zakaz kontaktowania się z wnuczką przez 10 lat, zbliżania się do niej na odległość mniejszą niż 10 metrów. To oznacza, że nawet jak wyjdzie z więzienia, nie będzie mógł mieszkać w swoim domu, jeśli będzie przebywała tam wnuczka.

Dziecko przeżyło niebywały koszmar. Miało być przemocą doprowadzone do obcowania płciowego. Chodziło o tzw. inne czynności seksualne. Zdaniem śledczych i sądu – oskarżony dopuścił ich się więcej niż jeden razy.

Ten dramat rozgrywał się przez rok we wsi pod Lubaczowem, gdzie pod jednym dachem żyje wielopokoleniowa rodzina. W domu jest ośmioro wnuczków, ale tylko wobec 6-letniej dziewczynki, dziadek miał się dopuszczać pedofilskich zachowań. Afera wyszła na jaw pod koniec czerwca 2021 r. Wtedy Zygmunt W. został aresztowany. W czasie śledztwa nie przyznał się do winy.

Senior nadal przebywa za kratami. W sądzie apelacyjnym go nie było.

Zobacz też:

Aresztowano byłego milicjanta podejrzanego o zabójstwo dziennikarza Marka Pomykały z Sanoka

Magdalena straciła w wypadku rodziców. Sama została ciężko ranna. Kierowca usłyszał surowszy wyrok

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj