27.4 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Zły dziadek. Rzucił 4-letnim wnukiem o podłogę

REKLAMA

W tej rodzinie nie działo się dobrze. 55-letni Jacek D. gnębił córkę, a także pastwił się nad wnukami. Pewnego dnia złapał 4-latka i rzucił nim o podłogę. Wyrodny dziadek z Wielopola Skrzyńskiego trafił do aresztu.

Sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Ropczycach, która 6 stycznia wystąpił do sądu z wnioskiem o areszt. Zastosowano go na okres 3 miesięcy.

Śledczy przedstawili Jackowi D. zarzut znęcania się fizycznego i psychicznego na dorosłą córką oraz jej dziećmi. Rodzinna gehenna miała trwać od sierpnia zeszłego roku do dnia zatrzymania – 4 stycznia tego roku.

Mężczyzna tracił nad sobą panowanie, kiedy wypił alkohol. Wtedy wszczynał awantury domowe.

– Wyzywał córkę słowami powszechnie uznanymi za obelżywe, popychał, wyrzucał z domu, ograniczał dostęp do sprzętów codziennego użytku, straszył, że będzie ją gnębił psychicznie, a w dniu 4 stycznia, uderzył ja ręka w twarz, w sytuacji gdy pokrzywdzona jest w siódmym miesiącu ciąży – informuje Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Dziadek znęcał się także nad wnukami – jedno dziecko ma 4 latka, a drugie roczek i 3 miesiące.

Według prokuratury Jacek D. wyzywał dzieci, wyśmiewał. Kazał przebywać tylko w w jednym pomieszczeniu. Jak informuje prokuratura, 4 stycznia złapał najstarszego wnuczka za bluzę, wyniósł go do przedpokoju i rzucił o podłogę z wysokości około 20 cm.

– Dodatkowo prokurator przedstawił podejrzanemu Jackowi D. zarzut kierowania gróźb karalnych pozbawienia życia byłemu partnerowi swojej córki, w ten sposób, że mówił kilkakrotnie, że go zabije co demonstrował również gestem potrząsając trzymaną w ręce siekierą, a po jej odłożeniu nożem. Zachowanie to wzbudziło u pokrzywdzonego obawę, że groźba może być spełniona – dodaje prokurator Ciechanowski.

Również Jackowi D. przedstawiono zarzut kierowania gróźb pozbawienia życia wobec funkcjonariusza policji, w przypadku podjęcia przez niego czynności służbowej w postaci kolejnej interwencji w jego miejscu zamieszkania.              

Za zarzucony podejrzanemu czyny grozi kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj