21.6 C
Rzeszów
wtorek, 16 lipca, 2024

Przypadek dopadł oszustów

Zostawił rodzinę w sklepie i zaczął śledzić skodę

REKLAMA

Srebrna skoda zaparkowana przed centrum handlowym w Rzeszowie, a w środku dwóch mężczyzn – zwyczajna sytuacja, na którą nikt nie zwróciłby uwagi. No chyba, że jest się policjantem z dobrym przeczuciem.

Czujny funkcjonariusz, będąc z rodziną na zakupach, zostawił bliskich w sklepie, a sam postanowił śledzić skodę. Poinformował kolegów na służbie, którzy na autostradzie A4, na wjeździe w kierunku Krakowa, zatrzymali pojazd. W środku znajdowało się dwóch Ukraińców, w wieku 26 i 18 lat. Mieli ze sobą paczkę z pieniędzmi i karteczkę z napisem: „Kaucja za syna”.

Okazało się, że byli to oszuści, którzy właśnie wyłudzili 23 tys. zł od 84-latki. Co więcej, ci sami sprawcy działali w Rzeszowie już wcześniej – w maju wyłudzili 164 tys. zł od 70-letniej seniorki z ul. Strażackiej. Policjant, który wyśledził sprawców, dobrze zapamiętał tamto zdarzenie, co pomogło mu teraz podjąć skuteczną akcję.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj