14.9 C
Rzeszów
piątek, 24 maja, 2024

Duży wzrost zakażeń na Podkarpaciu. W Jarosławiu zamknięto szpitalne oddziały

REKLAMA

Takiego wzrostu zachorowań na Podkarpaciu dawno nie było. W sobotę sanepid poinformował o 16 nowych przypadkach koronawirusa. Duże ognisko wystąpiło w powiecie jarosławskim, gdzie w szpitalu zamknięto dwa oddziały – ratunkowy oraz wewnętrzny.


Centrum Medyczne w Jarosławiu 12 czerwca poinformowało o zamknięciu do odwołania oddziału wewnętrzny oraz szpitalnego oddziału ratunkowego. Związane to jest z przypadkiem koronawirusa wśród jednego z pacjentów. Starszy mężczyzna z gminy Chłopice trafił do szpitala z innymi chorobami. Przez pewien czas przebywał na oddziale wewnętrznym. Źle się poczuł. Wykonano test i okazało się, że ma koronawirusa. Przeniesiono go do szpitala w Łańcucie. Nie wiadomo czy do zakażenia doszło na terenie jarosławskiego szpitala. Sprawę bada sanepid.

Pacjentów wymagających hospitalizacji zabezpieczają szpitale w Przeworsku, Przemyślu, Lubaczowie, Leżajsku i Rzeszowie, które zostały o tym poinformowane.

Lubaczowski61

Po raz pierwszy wirus dotarł do powiatu bieszczadzkiego. Wróciły przypadki do powiatów, w których nie notowano zakażeń już od kilku tygodni.

W regionie nowe przypadki dotyczą:

  • 10 osób z powiatu jarosławskiego – pięciu mężczyzn i pięć kobiet (hospitalizowani i w izolacji)
  • 2 osób – młoda kobieta i dziecko z powiatu bieszczadzkiego (izolacja)
  • młodej kobiety z powiatu przeworskiego (izolacja);
  • młodego mężczyzny z miasta Rzeszowa (hospitalizacja)
  • mężczyzny w sile wieku z powiatu sanockiego (hospitalizacja)
  • młodej kobiety z powiatu mieleckiego (hospitalizacja).

W Polsce – 440 infekcji, 15 zgonów.

[yop_poll id=”10″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj