12 C
Rzeszów
niedziela, 25 września, 2022

Najnowsze

Duża grupa imigrantów zatrzymana pod Rzeszowem. Ukryli się w tirze

Naczepa tira przypominała autobus. Wśród towaru ukryli się pasażerowie na gapę. Ich podróż z południa Europy zakończyła się w Stobiernej pod Rzeszowem. Straż Graniczna zatrzymała 15 Syryjczyków. To największa grupa nielegalnych imigrantów ujawniona na Podkarpaciu w ostatnich latach.

REKLAMA

Syryjczycy ubiegali się o azyl w Grecji. Nie chcieli jednak czekać w ośrodku dla uchodźców i wybrali się w podróż życia. Ich celem były Niemcy. Każdy z nich zapłacił po 2 tys. euro przemytnikom ludzi. To oni pomogli im przeciąć plomby i plandekę naczepy litewskiego tira. Ukryli się między towarem z tekstyliami i spędzili tak kilka dni. Ciężarówka zamiast na Zachód Europy jechała jednak na Litwę. Pasażerowie już w Polsce zorientowali się, że to zły kierunek. Kiedy szofer zatrzymał się na parkingu w Stobiernej, wyskoczyli z pojazdu i uciekli do lasu. Policjanci, wspólnie ze Strażą Graniczną przeprowadzili obławę i 4 kilometry dalej zatrzymali cudzoziemców.

CZYTAJ TEŻ:  Ostatnie pożegnanie prezydenta Tadeusza Ferenca. Biskup o ostatnich chwilach prezydenta
Trasa imigrantow1 2
Prawdopodobnie taką trasę przebyli nielegalni imigranci | Infografika Inres24.pl

– W grupie było 12 mężczyzn i 3 kobiety w wieku od 17 do 33 lat. Nie posiadali dokumentów, ani pieniędzy. Przyznali, że pochodzą z Syrii. Byli wyziębieni i głodni. Zostali przebadani przez lekarza. Stan ich zdrowia został oceniony jako dobry. Aktualnie, trwają czynności związane z ustaleniem ich tożsamości, trasy przejazdu i statusu prawnego – informuje Elżbieta Pikor, rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

W ubiegłym roku na podkarpackiej granicy  państwowej zatrzymano łącznie 137 nielegalnych imigrantów w tym 73 osoby na granicy ze Słowacją. Wśród zatrzymanych dominowali ob. Turcji i Afganistanu.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
12 ° C
12.2 °
11.5 °
87 %
3.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
16 °
wt.
17 °
śr.
17 °
czw.
14 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu