23.6 C
Rzeszów
wtorek, 16 lipca, 2024

Oddział za 20 mln zł

Drugi SOR z lądowiskiem dla śmigłowców

REKLAMA

Potrzebujesz pilnie pomocy medycznej? Możesz szukać ratunku tutaj. W szpitalu MSWiA w Rzeszowie otwarto drugi w mieście SOR.

W poniedziałek, 3 czerwca, w rzeszowskim Szpitalu MSWiA otwarty został drugi w Rzeszowie Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Zabiegi o stworzenie SOR-u trwały do 2015 r. To konieczność, bo w mieście i powiecie mieszka 400 tys. osób. Jedna taka placówka to za mało. Dotąd punkt przy Lwowskiej był niezwykle obciążony. Przyjmował on kilkadziesiąt tysięcy pacjentów rocznie. Nowy SOR to 15 taki oddział w całym regionie.

Wojewoda Podkarpacki – Teresa Kubas-Hul uważa, że nowy SOR w Rzeszowie zwiększy dostępność do szybkiej i skutecznej pomocy medycznej dla pacjentów będących w stanach nagłego zagrożenia życia lub zdrowia, przełoży się na lepszą organizację pracy i podniesienie standardów opieki.

Ooddział kosztował niecałe 20 mln zł. Ma nowoczesny sprzęt i został zaprojektowany tak, aby łatwo mógł obsłużyć pacjentów. Mogą dotrzeć tu karetką lub śmigłowcem. Lądowisko znajduje się na dachu szpitala. Sam oddział mieści się na 1 piętrze.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj