30.6 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Druga masowa strzelanina w Serbii w ciągu tygodnia. Ginie 8 osób

REKLAMA

Druga masowa strzelanina w Serbii w ciągu tygodnia. 5 maja wieczorem w pobliżu wsi Dubonie 21-latek otworzył ogień do grupy ludzi. Zginęło 8 osób, a 13 zostało rannych.

Prawdopodobnie sprawca wpadł w amok po kłótni z policjantem. Zastrzelił 20-letniego funkcjonariusza i jego siostrę. Potem z jadącego samochodu otworzył z karabinu ogień z karabiny do przypadkowych osób. Najmłodsza ofiara ma zaledwie 15 lat.

Sprawca – zidentyfikowany jako Uros B. – uciekł i policja zarządziła obławę. Po ośmiu godzinach został zatrzymany 100 km od miejsca zbrodni.

Dzieje się to dzień po tym, jak tym bałkańskim krajem wstrząsa atak 13-latka w szkole w stolicy w Belgradzie. Chłopak użył broni, strzelając do kolegów z klasy. Zginęło 8 dzieci i ochroniarz.

Serbia ma najwyższy w Europie wskaźnik posiada broni wśród cywilów i piąty na świecie. To spuścizna po czasach konfliktu w latach 90.

Serbia zatrzymany zabójca
Uros B. jest skuty kajdankami na tylnym siedzeniu radiowozu | Fot. Serbskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj