4.5 C
Rzeszów
piątek, 9 grudnia, 2022

Najnowsze

Strażnicy usłyszeli świst. Przez granicę przeleciał dron i dokonał zrzutu

Przemytnicy przerzucali dronem papierosy z Ukrainy. Strażnicy Graniczni z placówki w Wojtkowej w Bieszczadach zatrzymali Polaka, który po naszej stronie odbierał transporty. Ujawniono kontrabandę wartą 15 tys. zł.

REKLAMA

Cała akcja była prowadzona późnym wieczorem 6 września. Strażnicy usłyszeli dźwięk lecącego drona. Szybko odkryli miejsca, gdzie dokonywane były zrzuty.

Po kilku godzinach na miejsce porzucenia towaru podjechał bmw 39-letni mieszkaniec Podkarpacia, który zaczął w pośpiechu pakować pakunki. Mocno się zdziwił, kiedy został zaskoczony przez strażników.

W sześciu pakunkach znajdowało się ponad tysiąc paczek papierosów o łącznej wartości przekraczającej 15 tys. złotych. Mężczyźnie postawiono zarzut przemytu z Ukrainy nielegalnych papierosów i narażenia na uszczuplenie należności celnych. Podejrzany przyznał się do winy.

Ale to nie koniec sprawy. Mundurowi ustalają kto pomagał mężczyźnie w organizacji przerzutu.

CZYTAJ TEŻ:  To 14 McDonald’s na Podkarpaciu i pierwszy przy A4

Od początku 2022 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia ujawnili nielegalne papierosy oraz tytoń o łącznej szacunkowej wartości 3,5 mln złotych.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
4.5 ° C
5 °
4 °
77 %
2.1kmh
100 %
pt.
4 °
sob.
1 °
niedz.
-1 °
pon.
-2 °
wt.
-2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu