6.1 C
Rzeszów
niedziela, 4 czerwca, 2023

Strażnicy usłyszeli świst. Przez granicę przeleciał dron i dokonał zrzutu

REKLAMA

Przemytnicy przerzucali dronem papierosy z Ukrainy. Strażnicy Graniczni z placówki w Wojtkowej w Bieszczadach zatrzymali Polaka, który po naszej stronie odbierał transporty. Ujawniono kontrabandę wartą 15 tys. zł.

Cała akcja była prowadzona późnym wieczorem 6 września. Strażnicy usłyszeli dźwięk lecącego drona. Szybko odkryli miejsca, gdzie dokonywane były zrzuty.

Po kilku godzinach na miejsce porzucenia towaru podjechał bmw 39-letni mieszkaniec Podkarpacia, który zaczął w pośpiechu pakować pakunki. Mocno się zdziwił, kiedy został zaskoczony przez strażników.

W sześciu pakunkach znajdowało się ponad tysiąc paczek papierosów o łącznej wartości przekraczającej 15 tys. złotych. Mężczyźnie postawiono zarzut przemytu z Ukrainy nielegalnych papierosów i narażenia na uszczuplenie należności celnych. Podejrzany przyznał się do winy.

Ale to nie koniec sprawy. Mundurowi ustalają kto pomagał mężczyźnie w organizacji przerzutu.

Od początku 2022 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia ujawnili nielegalne papierosy oraz tytoń o łącznej szacunkowej wartości 3,5 mln złotych.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
6.1 ° C
6.1 °
4 °
89 %
2.6kmh
0 %
niedz.
20 °
pon.
21 °
wt.
16 °
śr.
19 °
czw.
17 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu