10.5 C
Rzeszów
poniedziałek, 27 maja, 2024

Strażnicy usłyszeli świst. Przez granicę przeleciał dron i dokonał zrzutu

REKLAMA

Przemytnicy przerzucali dronem papierosy z Ukrainy. Strażnicy Graniczni z placówki w Wojtkowej w Bieszczadach zatrzymali Polaka, który po naszej stronie odbierał transporty. Ujawniono kontrabandę wartą 15 tys. zł.

Cała akcja była prowadzona późnym wieczorem 6 września. Strażnicy usłyszeli dźwięk lecącego drona. Szybko odkryli miejsca, gdzie dokonywane były zrzuty.

Po kilku godzinach na miejsce porzucenia towaru podjechał bmw 39-letni mieszkaniec Podkarpacia, który zaczął w pośpiechu pakować pakunki. Mocno się zdziwił, kiedy został zaskoczony przez strażników.

W sześciu pakunkach znajdowało się ponad tysiąc paczek papierosów o łącznej wartości przekraczającej 15 tys. złotych. Mężczyźnie postawiono zarzut przemytu z Ukrainy nielegalnych papierosów i narażenia na uszczuplenie należności celnych. Podejrzany przyznał się do winy.

Ale to nie koniec sprawy. Mundurowi ustalają kto pomagał mężczyźnie w organizacji przerzutu.

Od początku 2022 roku strażnicy graniczni z Podkarpacia ujawnili nielegalne papierosy oraz tytoń o łącznej szacunkowej wartości 3,5 mln złotych.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj