21.1 C
Rzeszów
czwartek, 20 czerwca, 2024

Dramatyczna akcja ratunkowa. Przywrócili bicie serca 6-latkowi

REKLAMA

6-latek wpadł pod samochód w miejscowości Sierakośce pod Przemyślem. Liczyła się każda sekunda, bo u chłopca doszło do zatrzymania krążenia. Na szczęście błyskawicznie dotarła do niego załoga pogotowia z pobliskiego Fredropola.

Do wypadku doszło 20 lipca. Dziecko zostało potrącone przez samochód kia, prowadzony przez 57-latka.

Malec doznał poważnego urazu głowy, stracił przytomność i doszło do zatrzymania krążenia. Na szczęście ratownicy – st. rat. med. Paweł Wołczacki i st. rat. med. Andrzej Andrejko, natychmiast przystąpili do reanimacji. Ich akcja powiodła się i poszkodowany chłopczyk znów zaczął oddychać.

Na miejscu wylądował śmigłowiec LPR z Sanoka, który zabrał pacjenta do szpitala.

– Według ostatnich informacji stan dziecka jest poważny ale stabilny – donoszą pracownicy przemyskiego pogotowia. Apelują do opiekunów o rozwagę:

– Sezon wakacyjny w pełni, apelujemy do opiekunów, rodziców a także do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i zwracanie uwagi na to co robią dzieci. Chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii – mówią ratownicy przemyskiego pogotowia.

W dniu dzisiejszym po godzinie 8 nasz ZRM R 01 154 Fredropol, w składzie st. rat. med. Paweł Wołczacki, st. rat. med….

Opublikowany przez Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Przemyślu Środa, 20 lipca 2022

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj