2.5 C
Rzeszów
piątek, 1 grudnia, 2023

Dramat w Leżajsku. Dźgnął żonę nożem, a potem próbował uciec za granicę

REKLAMA

Do krwawych scen doszło w mieszkaniu w Leżajsku. 44-letni Zbigniew Cz, zaatakował swoją żonę. W trakcie kłótni zadał jej kilkanaście uderzeń nożem kuchennym w okolice serca, klatki piersiowej i brzucha. Kobieta została ciężko ranna. Cudem przeżyła. Nożownik uciekł i chciał wyjechać za granicę. Policjanci zatrzymali go na dworcu w Opolu.

W środę po godz. 12 dyżurny leżajskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w jednym z mieszkań na terenie miast, znajduje się ranna kobieta. Policjanci ustalili, że 41-latka została zaatakowana nożem przez męża. Kobieta w poważnym stanie trafiła do szpitala.

44-letni nożownik uciekł. Policjanci ustalili, że najprawdopodobniej opuścił teren miasta i udaje się w kierunku zachodniej granicy z zamiarem opuszczenia kraju. Mężczyzna został zatrzymany tego samego dnia na dworcu kolejowym w Opolu. Potem wrócił – już w eskorcie i kajdankach – do Leżajska. Tu usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa żony. Sąd Rejonowy zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego więzienia.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj