28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Dr Bodnar we włoskim Senacie! Dyskutował o walce z COVID-19 i amantadynie

REKLAMA

Doktor Włodzimierz Bodnar z Przemyśla jako jedyny lekarz z Polski został zaproszony przez włoski Senat do dyskusji w posiedzeniu na temat skutecznego leczenia COVID-19! Medyk wcześniej zasłyną w kraju, bo jako pierwszy zaczął głośno mówić o zaletach amantadyny. Początkowo spotkał się z krytyką i brakiem zainteresowania ze strony polskiego Ministerstwa Zdrowia. Dopiero potem wprowadzono badania kliniczne nad tym lekiem.

Włochy od 1 września rozszerzyły stosowanie zaświadczenia COVID-19. Jest ono obowiązkowe podczas podróży pociągami dużych prędkości i Intercity, samolotami, promami oraz autokarami międzyregionalnymi.

Niedawno włoscy parlamentarzyści zorganizowali debatę. Senat zaprosił na nią w roli eksperta – polskiego lekarza – dr Włodzimierza Bodnara.

– Spotkanie miało na celu: podzielenie się doświadczeniem ze świata i wypracowanie wspólnego zalecenia skutecznych terapii w leczeniu zakażeń SARS-CoV-2 – informuje lekarz na swoim profilu Facebook.

Doktor Bodnar przyczynił się do rozpoczęcia w Polsce badań klinicznych nad amantadyną. Przemyska przychodnia lekarza była jedną z niewielu placówek, które nie zamknęły się w szczycie pandemii. Pracowała w normalnym trybie. Lekarz przyjmował po kilkudziesięciu pacjentów dziennie. Niektórzy przyjeżdżali nawet z odległych krańców Polski. Zdarzały się osoby w ciężkich stanach COVID-19.

Lekarz zaobserwował, że stan pacjentów poprawia się po podaniu amantadyny. Amantadyną leczył się też zakażony personel przychodni, który w niektórych przypadkach ciężko przechodził chorobę. Po podaniu leku personel wracał do zdrowia. Żadna z tych osób nie zmarła.

Dr Bodnar zgłaszał swoje obserwacje i przekazywał dowody skuteczności amantadyny, mimo to na początku spotykał się z krytyką i brakiem zainteresowania Ministra Zdrowia. Dopiero pod naciskiem mediów i wyleczonych pacjentów, ministerstwo zmieniło swoje stanowisko. Badania rozpoczęły się pod koniec kwietnia 2021.

Lekarz Włodzimierz Bodnar we Włoskim Senacie 🇮🇹! Jako jedyny lekarz z Polski 🇵🇱 Włodzimierz Bodnar, lekarz pediatra i…

Opublikowany przez Przychodnia Lekarska Optima Przemyśl Wtorek, 14 września 2021

Dr Włodzimierz Bodnar niedawno podsumował dotychczasowe własne doświadczenia leczenia CODID-19.

– Jesteśmy coraz lepiej przygotowani do leczenia tej choroby. Wystarczyłoby nam, gdyby pozwolono ją leczyć bez przeszkód. A woli nie ma, patrząc na prowadzone postępowania wobec naszej przychodni „z urzędu” – zaznacza we swoim wpisie na Facebooku.

– W przypadku ostrych reakcji po szczepieniu lub, gdy szczepienie mogło nałożyć się na ostre zachorowanie – na szczęście podana amantadyna oraz leki objawowe w większości przypadków doskonale hamują rozwój odczynów oraz choroby – informuje.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj