10.9 C
Rzeszów
niedziela, 25 lutego, 2024

Dr Bodnar we włoskim Senacie! Dyskutował o walce z COVID-19 i amantadynie

REKLAMA

Doktor Włodzimierz Bodnar z Przemyśla jako jedyny lekarz z Polski został zaproszony przez włoski Senat do dyskusji w posiedzeniu na temat skutecznego leczenia COVID-19! Medyk wcześniej zasłyną w kraju, bo jako pierwszy zaczął głośno mówić o zaletach amantadyny. Początkowo spotkał się z krytyką i brakiem zainteresowania ze strony polskiego Ministerstwa Zdrowia. Dopiero potem wprowadzono badania kliniczne nad tym lekiem.

Włochy od 1 września rozszerzyły stosowanie zaświadczenia COVID-19. Jest ono obowiązkowe podczas podróży pociągami dużych prędkości i Intercity, samolotami, promami oraz autokarami międzyregionalnymi.

Niedawno włoscy parlamentarzyści zorganizowali debatę. Senat zaprosił na nią w roli eksperta – polskiego lekarza – dr Włodzimierza Bodnara.

– Spotkanie miało na celu: podzielenie się doświadczeniem ze świata i wypracowanie wspólnego zalecenia skutecznych terapii w leczeniu zakażeń SARS-CoV-2 – informuje lekarz na swoim profilu Facebook.

Doktor Bodnar przyczynił się do rozpoczęcia w Polsce badań klinicznych nad amantadyną. Przemyska przychodnia lekarza była jedną z niewielu placówek, które nie zamknęły się w szczycie pandemii. Pracowała w normalnym trybie. Lekarz przyjmował po kilkudziesięciu pacjentów dziennie. Niektórzy przyjeżdżali nawet z odległych krańców Polski. Zdarzały się osoby w ciężkich stanach COVID-19.

Lekarz zaobserwował, że stan pacjentów poprawia się po podaniu amantadyny. Amantadyną leczył się też zakażony personel przychodni, który w niektórych przypadkach ciężko przechodził chorobę. Po podaniu leku personel wracał do zdrowia. Żadna z tych osób nie zmarła.

Dr Bodnar zgłaszał swoje obserwacje i przekazywał dowody skuteczności amantadyny, mimo to na początku spotykał się z krytyką i brakiem zainteresowania Ministra Zdrowia. Dopiero pod naciskiem mediów i wyleczonych pacjentów, ministerstwo zmieniło swoje stanowisko. Badania rozpoczęły się pod koniec kwietnia 2021.

Lekarz Włodzimierz Bodnar we Włoskim Senacie 🇮🇹! Jako jedyny lekarz z Polski 🇵🇱 Włodzimierz Bodnar, lekarz pediatra i…

Opublikowany przez Przychodnia Lekarska Optima Przemyśl Wtorek, 14 września 2021

Dr Włodzimierz Bodnar niedawno podsumował dotychczasowe własne doświadczenia leczenia CODID-19.

– Jesteśmy coraz lepiej przygotowani do leczenia tej choroby. Wystarczyłoby nam, gdyby pozwolono ją leczyć bez przeszkód. A woli nie ma, patrząc na prowadzone postępowania wobec naszej przychodni „z urzędu” – zaznacza we swoim wpisie na Facebooku.

– W przypadku ostrych reakcji po szczepieniu lub, gdy szczepienie mogło nałożyć się na ostre zachorowanie – na szczęście podana amantadyna oraz leki objawowe w większości przypadków doskonale hamują rozwój odczynów oraz choroby – informuje.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj