9.4 C
Rzeszów
poniedziałek, 26 lutego, 2024

Donald Tusk w Rzeszowie. Spotkał się z prezydentem i studentami. Mówił o wojnie, ale wspomniał też prezesa PiS

REKLAMA

Dawno niewidziany w Rzeszowie – Donald Tusk (65 l.), szef Platformy Obywatelskiej 26 kwietnia odwiedził stolicę Podkarpacia. Najpierw wstąpił do ratusza, potem wygłosił wykład w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego. Choć unikał tematu związanego z krajową polityką, nie zabrakło opinii dotyczących jego największego oponenta – Jarosława Kaczyńskiego. Co o szefie PiS powiedział szef PO?

Podczas spotkania z prezydentem miasta Konradem Fijołkiem Donald Tusk zobaczył najnowszy raport Unii Metropolii Polski. Był pod wielkim wrażeniem najnowszych danych, z których wnika, że Rzeszów przyjął 100 tys. uchodźców, choć sam liczy 200 tysięcy mieszkańców.

Szef PO zgodził się, że potrzebna jest pomoc z funduszy Unii Europejskich, bo lokalny samorząd nie udźwignie takiego obciążenia. – Te pieniądze muszą się znaleźć – tłumaczył. – Wszyscy powinniśmy tutaj naprawdę zapomnieć o polityce. Gorąco apeluję, aby w sprawach wojny traktować Polskę jako jedność. Tu chodzi o życie ludzi – zaznaczał Donald Tusk.

Wojna i kryzys uchodźczy był także tematem wykładu, który Donald Tusk wygłosił w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego. Spotkanie było otwarte, a odbywało się pod pod nazwą „Polska-Ukraina-Świat. Szanse i zagrożenia”.

Nie zabrakło jednak odniesień dotyczących krajowej polityki i od lat panujących w niej animozji. Co szef PO powiedział o szefie PiS?

– Ja nie pójdę na spacer za rączkę z Jarosławem Kaczyńskim, na pewno nie, ale chcę dać mu żyć. Okej, nie będziemy żyli jak jedna rodzina, ale możemy przecież żyć obok siebie i się nie opluwać – stwierdził.

Donald Tusk spędził na Podkarpaciu dwa dni. Oprócz Rzeszowa odwiedził także Krosno i inne miejscowości. Jego wizyta spotkała się z szerokim oddźwiękiem i licznymi komentarzami. Padły też słowa krytyczne. Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł zamieścił na Facebooku wpis, w którym wytknął politykowi PO całą listę spraw z czasów, kiedy był premierem.

– W toku prowadzonych spotkań niestety chyba zabrakło mu czasu na pochwalenie się swoimi doświadczeniami z zakresu finansów i zarządzania państwem, a ma bardzo bogate CV – napisał Marcin Warchoł.

🇵🇱 Przez dwa dni w Rzeszowie i na Podkarpaciu wizytował pewien słynny europejski ekspert od finansów i procedury…

Opublikowany przez Marcina Warchoł Środa, 27 kwietnia 2022

Zobacz też:

Miasto nagle urosło o 100 tysięcy osób! Co trzeci mieszkaniec to uchodźca!

Sean Penn w Rzeszowie. „Nigdy nie widzieliśmy narodu, który tak bardzo otworzył swoje serca dla uchodźców”

Rzeszów światowym centrum niesienia pomocy humanitarnej dla Ukrainy. 200 tirów tygodniowo!

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj