2.5 C
Rzeszów
czwartek, 2 lutego, 2023

Najnowsze

Donald Tusk w Rzeszowie. Spotkał się z prezydentem i studentami. Mówił o wojnie, ale wspomniał też prezesa PiS

Dawno niewidziany w Rzeszowie – Donald Tusk (65 l.), szef Platformy Obywatelskiej 26 kwietnia odwiedził stolicę Podkarpacia. Najpierw wstąpił do ratusza, potem wygłosił wykład w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego. Choć unikał tematu związanego z krajową polityką, nie zabrakło opinii dotyczących jego największego oponenta – Jarosława Kaczyńskiego. Co o szefie PiS powiedział szef PO?

REKLAMA

Podczas spotkania z prezydentem miasta Konradem Fijołkiem Donald Tusk zobaczył najnowszy raport Unii Metropolii Polski. Był pod wielkim wrażeniem najnowszych danych, z których wnika, że Rzeszów przyjął 100 tys. uchodźców, choć sam liczy 200 tysięcy mieszkańców.

Szef PO zgodził się, że potrzebna jest pomoc z funduszy Unii Europejskich, bo lokalny samorząd nie udźwignie takiego obciążenia. – Te pieniądze muszą się znaleźć – tłumaczył. – Wszyscy powinniśmy tutaj naprawdę zapomnieć o polityce. Gorąco apeluję, aby w sprawach wojny traktować Polskę jako jedność. Tu chodzi o życie ludzi – zaznaczał Donald Tusk.

CZYTAJ TEŻ:  Kraksa na Sikorskiego. Trzy auta rozbite

Wojna i kryzys uchodźczy był także tematem wykładu, który Donald Tusk wygłosił w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego. Spotkanie było otwarte, a odbywało się pod pod nazwą „Polska-Ukraina-Świat. Szanse i zagrożenia”.

Nie zabrakło jednak odniesień dotyczących krajowej polityki i od lat panujących w niej animozji. Co szef PO powiedział o szefie PiS?

– Ja nie pójdę na spacer za rączkę z Jarosławem Kaczyńskim, na pewno nie, ale chcę dać mu żyć. Okej, nie będziemy żyli jak jedna rodzina, ale możemy przecież żyć obok siebie i się nie opluwać – stwierdził.

Donald Tusk spędził na Podkarpaciu dwa dni. Oprócz Rzeszowa odwiedził także Krosno i inne miejscowości. Jego wizyta spotkała się z szerokim oddźwiękiem i licznymi komentarzami. Padły też słowa krytyczne. Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł zamieścił na Facebooku wpis, w którym wytknął politykowi PO całą listę spraw z czasów, kiedy był premierem.

CZYTAJ TEŻ:  Naćpany kierowca siał grozę na ulicy

– W toku prowadzonych spotkań niestety chyba zabrakło mu czasu na pochwalenie się swoimi doświadczeniami z zakresu finansów i zarządzania państwem, a ma bardzo bogate CV – napisał Marcin Warchoł.

🇵🇱 Przez dwa dni w Rzeszowie i na Podkarpaciu wizytował pewien słynny europejski ekspert od finansów i procedury…

Opublikowany przez Marcina Warchoł Środa, 27 kwietnia 2022

Zobacz też:

Miasto nagle urosło o 100 tysięcy osób! Co trzeci mieszkaniec to uchodźca!

Sean Penn w Rzeszowie. „Nigdy nie widzieliśmy narodu, który tak bardzo otworzył swoje serca dla uchodźców”

Rzeszów światowym centrum niesienia pomocy humanitarnej dla Ukrainy. 200 tirów tygodniowo!

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
2.5 ° C
3 °
1.9 °
91 %
8.8kmh
100 %
czw.
2 °
pt.
2 °
sob.
1 °
niedz.
-3 °
pon.
-3 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu