22.7 C
Rzeszów
czwartek, 18 lipca, 2024

Jest nowy rekord

Dokąd najczęściej latamy z Jasionki?

REKLAMA

Podróżni korzystający z lotniska w Jasionce najczęściej decydują się na loty do trzech kluczowych destynacji: Warszawy, która przyciągnęła 14,3 tys. pasażerów, Londynu z 13,6 tys. podróżujących, oraz Rzymu, który wybrało 3,5 tys. osób.

W lutym, linie Ryanair przewiozły prawie 25 tys. osób, stając się liderem przewozów, za nimi uplasował się LOT z 14,5 tys. pasażerów, a na trzecim miejscu znalazły się czartery, głównie do Egiptu, z 5 tys. podróżnych.

Sezon letni, rozpoczynający się w niedzielę wielkanocną, zapowiada się równie obiecująco. Lotnisko planuje obsługiwać 13 tras regularnych i 16 czarterowych, co przekłada się na około 120 rotacji pasażerskich tygodniowo.

Wśród nowości, Ryanair uruchomi loty do hiszpańskiego Alicante oraz chorwackiego Zadaru. LOT powróci z lotami międzykontynentalnymi do Nowego Jorku/Newark oraz krajowymi do Gdańska, oferując łącznie 33 połączenia tygodniowo do Warszawy. Lufthansa zwiększy swoją obecność, dodając drugi codzienny lot do Monachium, podczas gdy Wizz Air utrzyma dwa loty tygodniowo do Rzymu. Dodatkowo, ofertę uatrakcyjnią czartery do popularnych destynacji wakacyjnych, w tym nowości takie jak Izmir i Majorka.

Prezes portu – Adam Hamryszczak, podsumowując, wyraził nadzieję na utrzymanie pozytywnego trendu w sezonie letnim, co przyczyniłoby się do dalszego wzrostu ruchu pasażerskiego.

W lutym zanotowano rekordową liczbę ponad 62 tysięcy obsłużonych pasażerów w Jasionce, co stanowi wzrost o 5 procent w porównaniu z tym samym miesiącem rok wcześniej. Ten wynik świadczy o rosnącej popularności lotniska, które w roku 2023 po raz pierwszy przekroczyło barierę miliona pasażerów.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj