29.7 C
Rzeszów
piątek, 19 sierpnia, 2022

Najnowsze

Rząd sypnął 1,5 miliona na most

Oczywiście pieniądze są nasze, wszystkich podatników, ale dzieli je rząd. Ostatnio jest dość szczodry dla Rzeszowa, z czego mieszkańcy mogą się tylko cieszyć. Minister infrastruktury przekazał symboliczny czek na kwotę 1,5 mln złotych. Jest to dofinansowanie do budowy nowego mostu nad potokiem Przyrwa na ul. Siemieńskiego.

REKLAMA

Trwająca od kilku miesięcy przebudowa kilkunastu ulic w Śródmieściu m.in. Głowackiego, Fredry, Batorego, czy właśnie Siemieńskiego jest jedną z największych inwestycji drogowych Rzeszowa ostatnich lat. Zmieni się układ komunikacyjny. Powstanie rondo przy ZUS, a pod wiaduktem kolejowym nareszcie ruch będzie możliwy w obu kierunkach. Do tego ułożonych zostanie ponad 2 km nowych chodników i powstanie prawie kilometrowa ścieżka rowerowa. Nocą ulice oświetlą ledowe latarnie.

Wartość całej inwestycji to prawie 50 mln zł, z czego połowa to dofinansowanie unijne. Prace mają zakończyć się pod koniec przyszłego roku.

– Rozwiązania prawne, edukacja, uświadamianie czym są bezpieczne zachowania na drodze. To wszystko jest bardzo ważne, ale za tym wszystkim musi iść przede wszystkim bezpieczna infrastruktura – mówił minister Andrzej Adamczyk, dokładając do inwestycji 1,5 mln zł.

Odbierając symboliczny czek pełniący funkcję prezydenta Marek Bajdak zapewnił, że każde dodatkowe pieniądze w budżecie miasta są potrzebne i zostaną dobrze wykorzystane: – Te pieniądze pozwolą zmniejszyć wkład własny miasta w całe przedsięwzięcie – zaznaczył.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
29.7 ° C
30.4 °
29.4 °
41 %
4.6kmh
0 %
pt.
28 °
sob.
33 °
niedz.
29 °
pon.
31 °
wt.
22 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu