15 C
Rzeszów
poniedziałek, 2 października, 2023

Dobro powraca. Pan Piotr dostał pług, aby nadal pomagać

REKLAMA

Dobro powraca. W tym przypadku w postaci nowego pługa. Otrzymał go młody rolnik spod Przemyśla, który podczas zimowej zadymki pojechał na odsiecz karetce.

Pogotowie jechało na sygnale do pacjenta i utknęło w zaspach na drodze w Nienowicach. Pan Piotr był w domu i przez okno zobaczył błyskające koguty w oddali. Wiele się nie namyślając odpalił swój traktor i ruszył z odsieczą. Utorował przejazd aż do domu chorego.

Pan Piotr dokonał nie lada wyczynu, bo za pług robił kawałek przyspawanej do maszyny. Chciałby częściej pomagać kierowcom i sąsiadom, ale sprzęt, którym dysponował jest mało wydajny jako odśnieżarka. Wtedy powstał pomysł, aby pomóc gospodarzowi. Zorganizowano nawet zbiórkę. Udało się zebrać pewną kwotę, ale to było jednak za mało, aby kupić pług z prawdziwego zdarzenia.

Wtedy o akcji dowiedziała się firma SaMASZ z Podlasia, która m.in. produkuje profesjonalne pługi. Jeden z nich podarowała panu Piotrowi, aby mógł dalej pomagać innym. Ten wspaniały gest zasługuje na wielkie uznanie!

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA