13.7 C
Rzeszów
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Po 7 latach

Delegatura ABW wraca do Rzeszowa

REKLAMA

Od 1 lipca 2024 r. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego wzmacnia swoją obecność na Podkarpaciu, wprowadzając delegaturę w Rzeszowie oraz oddziały w Krośnie i Przemyślu.

Zmianę ogłosił w Rzeszowie minister Tomasz Siemoniak, Koordynator Służb Specjalnych.

Minister Siemoniak podkreślił strategiczne znaczenie Rzeszowa dla bezpieczeństwa Polski i zapowiedział, że rzeszowska delegatura ABW będzie jedną z najlepiej wyposażonych kadrowo i sprzętowo. Wojewoda podkarpacki wyraziła zadowolenie z powrotu delegatury po siedmiu latach nieobecności, podkreślając jej istotność w kontekście bezpieczeństwa regionu. Dotychczas w Rzeszowie działał oddział, podległy delegaturze w Lublinie. Teraz ta struktura się zmieni.

Minister ogłosił, że płk Rafał Syrysko, szef ABW, wyznaczy pełnomocnika do utworzenia delegatury w Rzeszowie, która rozpocznie działalność od 1 lipca.

Szef ABW zaznaczył, że powrót delegatury to ważny krok w budowaniu bezpieczeństwa w regionie, szczególnie biorąc pod uwagę istniejącą infrastrukturę wydziałów zamiejscowych.

Źródło:PUW

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj