13.3 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

Głupi żart 12-latka. Do wsi przyleciał ratownicy śmigłowiec

Do akcji ruszył śmigłowiec, strażacy, karetka. Ponad 15 osób spieszyło na ratunek do Dębowej koło Dębicy. Na miejscu okazało się, że nie ma żadnego wypadku. Sprawcą fałszywego alarmu okazał się 12-latek.

REKLAMA

Według zgłoszenia ranny miał być rowerzysta, który doznał urazu głowy. Na miejsce dotarły służby, ale nikt nie widział i nie słyszał o takim zdarzeniu. Ratownicy próbowali dodzwonić na telefon zgłaszającego, ten już nie odpowiadał.

Fałszywym alarmem zajęli się policjanci. Ustalili, że jego sprawcą jest 12-latek, mieszkaniec miejscowości.

– Odpowiedzialność cywilna ciąży teraz na rodzicach nastolatka. Sprawa trafi do sądu rodzinnego. O dalszym losie chłopca zadecyduje sąd rodzinny – informuje aspirant Jacek Bator, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

CZYTAJ TEŻ:  Auto jechało samo. Tragiczny finał kraksy

Policja uczula, że numer alarmowy 112, służy do kontaktu z policją, strażą pożarną oraz pogotowiem ratunkowym i należy z niego korzystać z rozwagą. Kierowanie nieuzasadnionych zgłoszeń powoduje nie tylko blokowanie łączy, ale i niepotrzebnie angażuje służby, które w tym samym czasie mogą być potrzebne gdzieś indziej. Za bezzasadne wezwanie kodeks wykroczeń przewiduje areszt, ograniczenie wolności oraz grzywnę do 1500 zł.

03.03.2021r. Wyjazd do wypadku. Alarm FAŁSZYWY Siły i środki : OSP KSRG Jodłowa GCBA OSP Dębowa GBA JRG 2 PSP w Dębicy GBA LPR R 10

Opublikowany przez OSP Dębowa Środa, 3 marca 2021

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13.3 ° C
14.4 °
12 °
62 %
4.1kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
15 °
niedz.
12 °
pon.
8 °
wt.
-0 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu