19 C
Rzeszów
niedziela, 23 czerwca, 2024

Głupi żart 12-latka. Do wsi przyleciał ratownicy śmigłowiec

REKLAMA

Do akcji ruszył śmigłowiec, strażacy, karetka. Ponad 15 osób spieszyło na ratunek do Dębowej koło Dębicy. Na miejscu okazało się, że nie ma żadnego wypadku. Sprawcą fałszywego alarmu okazał się 12-latek.

Według zgłoszenia ranny miał być rowerzysta, który doznał urazu głowy. Na miejsce dotarły służby, ale nikt nie widział i nie słyszał o takim zdarzeniu. Ratownicy próbowali dodzwonić na telefon zgłaszającego, ten już nie odpowiadał.

Fałszywym alarmem zajęli się policjanci. Ustalili, że jego sprawcą jest 12-latek, mieszkaniec miejscowości.

– Odpowiedzialność cywilna ciąży teraz na rodzicach nastolatka. Sprawa trafi do sądu rodzinnego. O dalszym losie chłopca zadecyduje sąd rodzinny – informuje aspirant Jacek Bator, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Dębicy.

Policja uczula, że numer alarmowy 112, służy do kontaktu z policją, strażą pożarną oraz pogotowiem ratunkowym i należy z niego korzystać z rozwagą. Kierowanie nieuzasadnionych zgłoszeń powoduje nie tylko blokowanie łączy, ale i niepotrzebnie angażuje służby, które w tym samym czasie mogą być potrzebne gdzieś indziej. Za bezzasadne wezwanie kodeks wykroczeń przewiduje areszt, ograniczenie wolności oraz grzywnę do 1500 zł.

03.03.2021r. Wyjazd do wypadku. Alarm FAŁSZYWY Siły i środki : OSP KSRG Jodłowa GCBA OSP Dębowa GBA JRG 2 PSP w Dębicy GBA LPR R 10

Opublikowany przez OSP Dębowa Środa, 3 marca 2021

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj