28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Do trzech razy sztuka. Młody kierowca pożegnał się z prawkiem

REKLAMA

BMW z 5 osobami dachowało na A4 pod Dębicą i patrząc na zdjęcia z wypadku można mówić o cudzie, że nikomu nic się nie stało. 20-latek pożegnał się z prawkiem. Było to 3 jego wykroczenie w okresie próby dla młodych kierowców. Tak traci się uprawnienia.

Policja ustaliła już więcej szczegółów na temat zdarzenia z 14 maja. Autem kierował 20-latek z Tarnobrzega. Stracił prawo jazdy, bo nie minęło jeszcze 2 lata od uzyskania uprawnień, a to było już jego 3 wykroczenie.

Od 4 czerwca 2018 r. obowiązują zmiany w prawie drogowym, dotyczące wydłużenie okresu próbnego dla młodych kierowców. Okres próbny wynosi 2 lata. Prawko jest anulowane, jeśli w tym czasie kierowca popełni trzy wykroczenia drogowe lub jedno przestępstwo przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji jak np:

  • wypadek,
  • spowodowanie zagrożenie katastrofą,
  • jazda pod wpływem alkoholu lub używek
  • ucieczka przed kontrolą…

Młody kierowca jeszcze raz musi zdawać egzamin na prawo jazdy. Oczywiście, nie ominie go także kara grzywny za wykroczenie, a do tego punkty karne.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj