12 C
Rzeszów
niedziela, 25 września, 2022

Najnowsze

Petarda wybuchła im prosto w twarz

Potężny huk wstrząsną Różą koło Dębicy. W przydomowym garażu zostało rannych dwóch młodzieńców. Okazało się, że doszło do niekontrolowanej eksplozji petardy własnej roboty.

REKLAMA

W czwartek, 4 lutego prokuratura poinformowała o toczącym się śledztwie. Dotyczy ono wybuchu, do którego doszło w Róży 22 stycznia.

– Wieczorem w garażu nastąpił wybuch w związku ze zmieszaniem nieznanych substancji mających służyć do wytworzenia petardy hukowo-błyskowej – informuje Paweł Król, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie.

Rannych zostało dwóch mężczyzn w wieku 22 i 24 lat. Obaj doznali poparzeń twarzy, a jeden z nich dodatkowo urazu oczu i poparzenia dróg oddechowych.

Robili petardę i wybuchła im prosto w twarz. Do zdarzenia doszło w garażu w Róży koło Dębicy. Ranni zostali dwaj mężczyźni w wieku 22 i 24 lat. Doznali poparzenia twarzy, a jeden z nich dodatkowo urazu oczu i poparzenia dróg oddechowych. Sprawę wyjaśnia prokuratura. Prowadzone jest śledztwo w sprawie wyrabiania substancji wybuchowej, stawiącej zagrożenie. Na razie nie ogłoszono nikomu zarzutów. A oto jakie są skutki wybuchu petardy – film z eksperymentu poznańskich antyterrorystów:

Opublikowany przez Wydarzenia Rzeszów/Podkarpacie Czwartek, 4 lutego 2021

W sprawie nie ogłoszono dotychczas nikomu zarzutów. Śledztwo prowadzi prokuratura w Dębicy. Dotyczy ono „wyrabiania substancji wybuchowej, która może sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia w wielkich rozmiarach”. Za takie przestępstwo grozi kara więzienia od 6 miesięcy do 8 lat.

CZYTAJ TEŻ:  Lucky koczował przy słupie granicznym
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie umiarkowane
12 ° C
12.2 °
11.5 °
87 %
3.1kmh
75 %
niedz.
12 °
pon.
16 °
wt.
17 °
śr.
17 °
czw.
14 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu