28.3 C
Rzeszów
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Darmowe laptopy dla dzieci od Asseco

REKLAMA

300 dzieci z Rzeszowa i Podkarpacia otrzyma za damo laptopy. To prezent od firmy ASSECO, która obchodzi 30. urodziny. Z tej okazji firma wpadła na pomysł, aby wspomóc uczniów z rodzin, które ze względów materialnych nie bardzo mogą sobie na taki zakup pozwolić.

Sprzęt jest markowy. To model DELL za 3,5 tys. zł. Oprócz komputera będzie mobilna-karta z 500 GB internetu na cały rok.

Komputery mają trafić do potrzebujących do 23 grudnia.

Zgłaszanie dzieci należy dokonać do 30 listopada. Trzeba pobrać, wypełnić i odesłać wniosek. – Szczegóły na stronie https://www.assecodzieciom.pl/.

Zgłoszenia mogą dokonać: nauczyciele, pracownicy socjalni, parafie, wolontariusze PCK i stowarzyszenia działające na rzecz dzieci i rodzin.Każde takie zgłoszenie powinno być potwierdzone pieczątką dyrektora danej szkoły.

– Chcemy aby komputery trafiły naprawdę do potrzebujących – powiedział dziś na konferencji wiceprezes Asseco Marek Panek.

W dystrybucji komputerów Asseco pomoże PCK oraz samorządy.

– Pandemia i ograniczenia jak zdalne nauczcie pokazały, jak na co dzień potrzebny jest dostęp do komputera, czy internetu. Dlatego zaproszony do współpracy, zaoferowałem pomoc. Zaprosiłem do udziału w tej akcji nasz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Wydział Edukacji. Wytypujemy najbardziej potrzebujących, ambitnych uczniów – zapewnia Konrad Fijołek, Prezydent Miasta Rzeszowa.

dell
Takie komputery DELL trafią do dzieci | Fot. Asseco

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj