1.4 C
Rzeszów
wtorek, 6 grudnia, 2022

Najnowsze

Darmowe laptopy dla dzieci od Asseco

300 dzieci z Rzeszowa i Podkarpacia otrzyma za damo laptopy. To prezent od firmy ASSECO, która obchodzi 30. urodziny. Z tej okazji firma wpadła na pomysł, aby wspomóc uczniów z rodzin, które ze względów materialnych nie bardzo mogą sobie na taki zakup pozwolić.

REKLAMA

Sprzęt jest markowy. To model DELL za 3,5 tys. zł. Oprócz komputera będzie mobilna-karta z 500 GB internetu na cały rok.

Komputery mają trafić do potrzebujących do 23 grudnia.

Zgłaszanie dzieci należy dokonać do 30 listopada. Trzeba pobrać, wypełnić i odesłać wniosek. – Szczegóły na stronie https://www.assecodzieciom.pl/.

Zgłoszenia mogą dokonać: nauczyciele, pracownicy socjalni, parafie, wolontariusze PCK i stowarzyszenia działające na rzecz dzieci i rodzin.Każde takie zgłoszenie powinno być potwierdzone pieczątką dyrektora danej szkoły.

CZYTAJ TEŻ:  Nowy basen przy Matuszczaka w Rzeszowie. Takiego obiektu zazdrości nam cała Europa!

– Chcemy aby komputery trafiły naprawdę do potrzebujących – powiedział dziś na konferencji wiceprezes Asseco Marek Panek.

W dystrybucji komputerów Asseco pomoże PCK oraz samorządy.

– Pandemia i ograniczenia jak zdalne nauczcie pokazały, jak na co dzień potrzebny jest dostęp do komputera, czy internetu. Dlatego zaproszony do współpracy, zaoferowałem pomoc. Zaprosiłem do udziału w tej akcji nasz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Wydział Edukacji. Wytypujemy najbardziej potrzebujących, ambitnych uczniów – zapewnia Konrad Fijołek, Prezydent Miasta Rzeszowa.

dell
Takie komputery DELL trafią do dzieci | Fot. Asseco
REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
1.4 ° C
1.6 °
0.4 °
92 %
4.1kmh
100 %
wt.
7 °
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
2 °
sob.
1 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu