13 C
Rzeszów
środa, 22 marca, 2023

Darmowe laptopy dla dzieci od Asseco

300 dzieci z Rzeszowa i Podkarpacia otrzyma za damo laptopy. To prezent od firmy ASSECO, która obchodzi 30. urodziny. Z tej okazji firma wpadła na pomysł, aby wspomóc uczniów z rodzin, które ze względów materialnych nie bardzo mogą sobie na taki zakup pozwolić.

REKLAMA

Sprzęt jest markowy. To model DELL za 3,5 tys. zł. Oprócz komputera będzie mobilna-karta z 500 GB internetu na cały rok.

Komputery mają trafić do potrzebujących do 23 grudnia.

Zgłaszanie dzieci należy dokonać do 30 listopada. Trzeba pobrać, wypełnić i odesłać wniosek. – Szczegóły na stronie https://www.assecodzieciom.pl/.

Zgłoszenia mogą dokonać: nauczyciele, pracownicy socjalni, parafie, wolontariusze PCK i stowarzyszenia działające na rzecz dzieci i rodzin.Każde takie zgłoszenie powinno być potwierdzone pieczątką dyrektora danej szkoły.

CZYTAJ TEŻ:  Eskorta na porodówkę

– Chcemy aby komputery trafiły naprawdę do potrzebujących – powiedział dziś na konferencji wiceprezes Asseco Marek Panek.

W dystrybucji komputerów Asseco pomoże PCK oraz samorządy.

– Pandemia i ograniczenia jak zdalne nauczcie pokazały, jak na co dzień potrzebny jest dostęp do komputera, czy internetu. Dlatego zaproszony do współpracy, zaoferowałem pomoc. Zaprosiłem do udziału w tej akcji nasz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Wydział Edukacji. Wytypujemy najbardziej potrzebujących, ambitnych uczniów – zapewnia Konrad Fijołek, Prezydent Miasta Rzeszowa.

dell
Takie komputery DELL trafią do dzieci | Fot. Asseco

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
13 ° C
13.8 °
11.9 °
65 %
2.1kmh
0 %
śr.
12 °
czw.
16 °
pt.
16 °
sob.
13 °
niedz.
13 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu