3.4 C
Rzeszów
wtorek, 6 grudnia, 2022

Najnowsze

Wprowadzają darmową komunikację. Pierwsze takie miasto w regionie!

Drożyzna, inflacja, kryzys. Większość samorządów czuje się rozłożona tymi plagami na łopatki i rozpaczliwie ratuje budżety, np. podnosząc ceny biletów. Ale w Dębicy radni poszli na przekór całemu światu. Wprowadzili darmowe przejazdy autobusami MKS.

REKLAMA

Bezpłatne autobusy Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Dębicy mają wozić pasażerów od 1 stycznia 2023 r. Zmiany wprowadzili radni podczas sesji 17 października. Nie wszyscy popierali pomysł. Dyskusja była burzliwa, ale w końcu większość rajców przegłosowała zmianę dotychczasowej uchwały i wprowadziła ulgę dla wszystkich.

Miasto zatem dołoży jeszcze więcej pieniędzy z budżetu do obsługi połączeń autobusowych, pozbawiając się – według szacunków – około miliona złotych rocznych wpływów z biletów. Zwolennicy przekonują jednak, że to wydatek do udźwignięcia. Zwracają uwagę na korzyści: większe zainteresowanie komunikacją publiczną, mniejsza korki i czystsze środowisko.

CZYTAJ TEŻ:  Tak świętowaliśmy odzyskanie niepodległości

Oferta może mieć duże szanse powodzenia zwłaszcza, że cena paliwa na stacjach bije rekordy i jazda własnym samochodem stacje się coraz mniej opłacalna.

W Dębicy od Nowego Roku biletu nie będzie trzeba kasować w strefie zero, czyli tej obejmującej administracyjne granice miasta. Jeśli miejskim autobusem jedziemy do sąsiednich miejscowości, wtedy za kurs trzeba zapłacić. Bilety MKS Dębica są jednak jedynymi z najtańszych w regionie, a może i w Polsce.

Jednorazowy, normalny bilet w strefie 0 kosztuje – 2,70 zł, a w najdroższej Strefie IV – 4 zł.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
zachmurzenie duże
3.4 ° C
4.4 °
1.5 °
89 %
5.1kmh
100 %
wt.
6 °
śr.
2 °
czw.
3 °
pt.
3 °
sob.
1 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu