20.6 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Wprowadzają darmową komunikację? To miało być pierwsze takie miasto w regionie!

REKLAMA

Drożyzna, inflacja, kryzys. Większość samorządów czuje się rozłożona tymi plagami na łopatki i rozpaczliwie ratuje budżety, np. podnosząc ceny biletów. Ale w Dębicy radni poszli na przekór całemu światu i w październiku wprowadzili darmowe przejazdy autobusami MKS. Ulga miała wejść w życie od 1 stycznia 2023 r. W ostatniej chwili jednak zmieniono ten termin.

Bezpłatne autobusy Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Dębicy miały wozić pasażerów od 1 stycznia 2023 r. Zmiany wprowadzili radni podczas sesji 17 października. 14 grudnia, na kolejnej sesji, wszystko się pozmieniało. Wprowadzono poprawkę. Darmowe autobusy TAK, ale od 1 stycznia 2024 r.

Okazuje się, że miasto obecnie nie jest przygotowane na taki wydatek. Według szacunków, utraciłoby około miliona złotych rocznych wpływów z biletów. Zwolennicy ulgi przekonują jednak, że to wydatek do udźwignięcia. Zwracają uwagę na korzyści: większe zainteresowanie komunikacją publiczną, mniejsza korki i czystsze środowisko.

W Dębicy od Nowego Roku 2024 r. biletu nie będzie trzeba kasować w strefie zero, czyli tej obejmującej administracyjne granice miasta. Jeśli miejskim autobusem jedziemy do sąsiednich miejscowości, wtedy za kurs trzeba zapłacić. Bilety MKS Dębica są jednak jedynymi z najtańszych w regionie, a może i w Polsce.

Jednorazowy, normalny bilet w strefie 0 kosztuje – 2,70 zł, a w najdroższej Strefie IV – 4 zł.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj