21.1 C
Rzeszów
czwartek, 20 czerwca, 2024

Darmowe autobusy MPK dla uczniów z Ukrainy

REKLAMA

W Rzeszowie uczniowie z Ukrainy mogą korzystać z darmowych przejazdów autobusami MPK, podobnie jak uczniowie z rodzin, które na stałe mieszkają w mieście. Ulgę jednogłośnie wprowadziła Rada Miasta.

Wojna w Ukrainie i związany z nią kryzys uchodźczy to sytuacja, której nikt się nie spodziewał. Do Polski napłynęło ponad 2 mln wojennych uciekinierów. Polacy okazali wielką solidarność. Wszyscy starają się im pomóc, także na poziomie rządowym i samorządowym.

W Rzeszowie Rada Miasta 29 marca 2022 r. jednogłośnie zdecydowała o przyznaniu ulgi dla uczniów z Ukrainy w korzystaniu z komunikacji miejskiej. Od 29 marca uczniowie ci mają zapewnione darmowe przejazdy autobusami MPK. Jedyny warunek jaki muszą spełnić – to powinni podczas kontroli biletów posiadać przy sobie zaświadczenia od dyrektora szkoły, że właśnie są zapisani do placówki i uczęszczają na lekcje. Ulga jest bezterminowa.

W Rzeszowie z darmowej komunikacji już od 2 lat mogą korzystać uczniowie z rodzin, które są zameldowane na terenie miasta i płacą tu podatki.

Aby uchodźców dotyczyła ta sama ulga – potrzeba było wprowadzić odpowiedni przepis.

Do rzeszowskich szkół uczęszcza teraz ponad 700 uczniów, którzy w ciągu ostatnich tygodni przyjechali z Ukrainy. Miasto spodziewa się, że ta liczba wzrośnie do 1000.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj