-0.3 C
Rzeszów
sobota, 4 lutego, 2023

Najnowsze

Darmowe autobusy MPK dla uczniów z Ukrainy

W Rzeszowie uczniowie z Ukrainy mogą korzystać z darmowych przejazdów autobusami MPK, podobnie jak uczniowie z rodzin, które na stałe mieszkają w mieście. Ulgę jednogłośnie wprowadziła Rada Miasta.

REKLAMA

Wojna w Ukrainie i związany z nią kryzys uchodźczy to sytuacja, której nikt się nie spodziewał. Do Polski napłynęło ponad 2 mln wojennych uciekinierów. Polacy okazali wielką solidarność. Wszyscy starają się im pomóc, także na poziomie rządowym i samorządowym.

W Rzeszowie Rada Miasta 29 marca 2022 r. jednogłośnie zdecydowała o przyznaniu ulgi dla uczniów z Ukrainy w korzystaniu z komunikacji miejskiej. Od 29 marca uczniowie ci mają zapewnione darmowe przejazdy autobusami MPK. Jedyny warunek jaki muszą spełnić – to powinni podczas kontroli biletów posiadać przy sobie zaświadczenia od dyrektora szkoły, że właśnie są zapisani do placówki i uczęszczają na lekcje. Ulga jest bezterminowa.

CZYTAJ TEŻ:  Rozbił butelkę na głowie kolegi i go okradł

W Rzeszowie z darmowej komunikacji już od 2 lat mogą korzystać uczniowie z rodzin, które są zameldowane na terenie miasta i płacą tu podatki.

Aby uchodźców dotyczyła ta sama ulga – potrzeba było wprowadzić odpowiedni przepis.

Do rzeszowskich szkół uczęszcza teraz ponad 700 uczniów, którzy w ciągu ostatnich tygodni przyjechali z Ukrainy. Miasto spodziewa się, że ta liczba wzrośnie do 1000.

REKLAMA

Najnowsze

REKLAMA

POGODA

Rzeszów
słabe opady śniegu
-0.3 ° C
1.1 °
-2 °
86 %
11.3kmh
100 %
sob.
-0 °
niedz.
-4 °
pon.
-3 °
wt.
-2 °
śr.
-2 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu