23.9 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

To ona budowała Stalową Wolę. Jest starsza niż jej miasto

REKLAMA

Niezwykłe jubileusz obchodzi Czesława Sudoł ze Stalowe Woli. Skończyła sto lat! Wszystkie lata pracy przepracowała w Hucie Stalowa Wola. Jubilatka należy do tego wyjątkowego pokolenia mieszkańców, którzy pamiętają miasto od momentów jego budowy.

– To pokolenie, w niełatwych czasach dokonało czegoś zupełnie niemożliwego, tworząc miasto od zera a następnie przez pracę w Hucie Stalowa Wola dokonując jego rozwoju i rozkwitu – mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, który pospieszył do jubilatki z życzeniami i wspaniałym bukietem kwiatów.

Seniorka nie kryła radości. Wpisała się do księgi pamiątkowej miasta, które jest młodsze od niej i w tym roku obchodzi swoje 85-lecie.

Podczas urodzin była okazja do wspomnień. A pani Czesława ma co opowiadać. Jest żywą historią. Warto czerpać także z jej doświadczenia. A jaką ma receptę na długie, dobre życie?

„ Trzeba tak: z dobrocią do drugiego człowieka, bez kłótni i złośliwości, nie robić nigdy drugiemu nic złego i nic nigdy nikomu nie ukraść, cieszyć się tym co Bóg daje i być szczęśliwym” – odpowiada seniorka.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj