17.5 C
Rzeszów
piątek, 24 marca, 2023

To ona budowała Stalową Wolę. Jest starsza niż jej miasto

Niezwykłe jubileusz obchodzi Czesława Sudoł ze Stalowe Woli. Skończyła sto lat! Wszystkie lata pracy przepracowała w Hucie Stalowa Wola. Jubilatka należy do tego wyjątkowego pokolenia mieszkańców, którzy pamiętają miasto od momentów jego budowy.

REKLAMA

– To pokolenie, w niełatwych czasach dokonało czegoś zupełnie niemożliwego, tworząc miasto od zera a następnie przez pracę w Hucie Stalowa Wola dokonując jego rozwoju i rozkwitu – mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, który pospieszył do jubilatki z życzeniami i wspaniałym bukietem kwiatów.

Seniorka nie kryła radości. Wpisała się do księgi pamiątkowej miasta, które jest młodsze od niej i w tym roku obchodzi swoje 85-lecie.

Podczas urodzin była okazja do wspomnień. A pani Czesława ma co opowiadać. Jest żywą historią. Warto czerpać także z jej doświadczenia. A jaką ma receptę na długie, dobre życie?

CZYTAJ TEŻ:  Stał do okienka i zmarł. Dramat w siedzibie NFZ

„ Trzeba tak: z dobrocią do drugiego człowieka, bez kłótni i złośliwości, nie robić nigdy drugiemu nic złego i nic nigdy nikomu nie ukraść, cieszyć się tym co Bóg daje i być szczęśliwym” – odpowiada seniorka.

Najnowsze

Najnowsze

POGODA

Rzeszów
bezchmurnie
17.5 ° C
18.3 °
16.9 °
48 %
8.8kmh
0 %
pt.
17 °
sob.
14 °
niedz.
12 °
pon.
9 °
wt.
4 °

POPULARNE

Daj nam znać!

Masz ciekawy temat? Chcesz przekazać opinię na temat artykułu, albo sugestie dotyczącą naszej strony? Zapraszamy do kontaktu