15 C
Rzeszów
wtorek, 3 października, 2023

To ona budowała Stalową Wolę. Jest starsza niż jej miasto

REKLAMA

Niezwykłe jubileusz obchodzi Czesława Sudoł ze Stalowe Woli. Skończyła sto lat! Wszystkie lata pracy przepracowała w Hucie Stalowa Wola. Jubilatka należy do tego wyjątkowego pokolenia mieszkańców, którzy pamiętają miasto od momentów jego budowy.

– To pokolenie, w niełatwych czasach dokonało czegoś zupełnie niemożliwego, tworząc miasto od zera a następnie przez pracę w Hucie Stalowa Wola dokonując jego rozwoju i rozkwitu – mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, który pospieszył do jubilatki z życzeniami i wspaniałym bukietem kwiatów.

Seniorka nie kryła radości. Wpisała się do księgi pamiątkowej miasta, które jest młodsze od niej i w tym roku obchodzi swoje 85-lecie.

Podczas urodzin była okazja do wspomnień. A pani Czesława ma co opowiadać. Jest żywą historią. Warto czerpać także z jej doświadczenia. A jaką ma receptę na długie, dobre życie?

„ Trzeba tak: z dobrocią do drugiego człowieka, bez kłótni i złośliwości, nie robić nigdy drugiemu nic złego i nic nigdy nikomu nie ukraść, cieszyć się tym co Bóg daje i być szczęśliwym” – odpowiada seniorka.

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA