2.5 C
Rzeszów
piątek, 1 grudnia, 2023

Emeryt chciał wysadzić bankomat. Wpadł jak gang Olsena

REKLAMA

74-latek z gminy Czarna pod Łańcutem z powodzeniem mógłby się zapisać do gangu Olsena. Próbował wysadzić w powietrze bankomat. Swój brawurowy skok skończył jednak jak bohaterowie słynnej duńskiej komedii.

Wszystko działo się w poniedziałek (6/09) w Czarnej. W biały dzień mężczyzna zaczaił się pod bankomatem w centrum gminy. Umocował domowej roboty ładunki wybuchowe i po chwili było głośne BUM. Wyleciały iskry, ale maszyna nie drgnęła. Za to drobne odłamki osmaliły twarz bombiarza. Opryszek zapomniał o kamuflażu i kamerach. Pospiesznie ściągnął kaptur i okulary, aby przetrzeć poranione czoło.

Kiedy zobaczył, że sejf pozostał nietknięty, a uszkodzeniu uległ jedynie czytnik kart, pospiesznie wrócił do domu.

Wkrótce u mężczyzny zjawili się policjanci. Kamera nagrała jego twarz i mundurowi nie mieli większego problemu, aby namierzyć rabusia.

– Podczas przeszukania domu, znaleziono zapalniki oraz ładunki inicjujące, a także rożnego rodzaju amunicję. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy – informuje sierż. sztab. Wojciech Gruca, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie.

Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia. Decyzją sądu podejrzany został objęty policyjnym dozorem.

303 229123
Emeryt odpalił ładunek wybuchowy, aby ukraść z bankomatu pieniądze | Fot. KPP Łańcut
303 229124
Moment wybuchu. Iskry poraniły włamywacza, ale maszyna nie drgnęła | Fot. KPP Łańcut

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA
Start
Nowe
7dni
Szukaj