20.6 C
Rzeszów
niedziela, 19 maja, 2024

Emeryt chciał wysadzić bankomat. Wpadł jak gang Olsena

REKLAMA

74-latek z gminy Czarna pod Łańcutem z powodzeniem mógłby się zapisać do gangu Olsena. Próbował wysadzić w powietrze bankomat. Swój brawurowy skok skończył jednak jak bohaterowie słynnej duńskiej komedii.

Wszystko działo się w poniedziałek (6/09) w Czarnej. W biały dzień mężczyzna zaczaił się pod bankomatem w centrum gminy. Umocował domowej roboty ładunki wybuchowe i po chwili było głośne BUM. Wyleciały iskry, ale maszyna nie drgnęła. Za to drobne odłamki osmaliły twarz bombiarza. Opryszek zapomniał o kamuflażu i kamerach. Pospiesznie ściągnął kaptur i okulary, aby przetrzeć poranione czoło.

Kiedy zobaczył, że sejf pozostał nietknięty, a uszkodzeniu uległ jedynie czytnik kart, pospiesznie wrócił do domu.

Wkrótce u mężczyzny zjawili się policjanci. Kamera nagrała jego twarz i mundurowi nie mieli większego problemu, aby namierzyć rabusia.

– Podczas przeszukania domu, znaleziono zapalniki oraz ładunki inicjujące, a także rożnego rodzaju amunicję. Mężczyzna usłyszał zarzuty i przyznał się do winy – informuje sierż. sztab. Wojciech Gruca, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie.

Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia. Decyzją sądu podejrzany został objęty policyjnym dozorem.

303 229123
Emeryt odpalił ładunek wybuchowy, aby ukraść z bankomatu pieniądze | Fot. KPP Łańcut
303 229124
Moment wybuchu. Iskry poraniły włamywacza, ale maszyna nie drgnęła | Fot. KPP Łańcut

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj