17.7 C
Rzeszów
środa, 22 maja, 2024

Tragiczna śmierć 33-latka. Ratowała go żona

REKLAMA

Tragedia w Cieplicach w powiecie przeworskim. W pomieszczeniu gospodarczym żona znalazła nieprzytomnego 33-letniego męża. Kobieta wyniosła go na zewnątrz i do czasu przyjazdu ratowników prowadziła akcję reanimacyjną. Mężczyzna trafił do szpitala, ale niestety, nie udało się uratować jego życia. Prawdopodobnie doszło do zatrucia czadem.

Dramat rozegrał się w czwartek około godz. 23. Żona zaniepokoiła się, że mąż długo nie wraca do domu. Poszła sprawdzić, co się z nim dzieje. Znalazła go nieprzytomnego w pomieszczeniu gospodarczym, gdzie pracował.

Kobieta wyciągnęła 33-latka na zewnątrz budynku i rozpoczęła jego reanimację. Prowadziła ją do przyjazdu załogi pogotowia. Nieprzytomny mężczyzna został przewieziony do leżajskiego szpitala. Niestety, mimo wysiłków lekarzy, życia poszkodowanego nie udało się uratować.

– Załoga straży pożarnej sprawdziła poziom stężenia tlenku węgla w pomieszczeniach. Okazało się, że znacznie przekracza on dopuszczalną normę – informuje aspirant sztabowy Justyna Urban, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Przeworsku.

Policjanci wstępnie ustalili, że 33-latek zatruł się tekiem węgla w trakcie wykonywania prac w niewentylowanym pomieszczeniu gospodarczym. Okoliczności zdarzenia będą badane w toku prowadzonego śledztwa.

Policjanci apelują, aby sezonowo przeprowadzać kontrole techniczne szczelności przewodów kominowych, a także drożności kanałów wentylacyjnych. Warto zainwestować w czujnik czadu. Urządzenie jest niedrogie, a może w porę ostrzec przed zagrożeniem.

czad111

Pamiętajmy, czad to cichy zabójca! Jest niewidoczny, nie ma zapachu. Zaburza we krwi transport tlenu po organizmie. Objawy zatrucia toksycznym gazem to bóle i zawroty głowy, osłabienie, mdłości.

Zobacz też:

Uwaga na groźny czad! Rodzina otarła się o śmierć

[yop_poll id=”63″]

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj