21.1 C
Rzeszów
czwartek, 20 czerwca, 2024

Tragedia wisiała na włosku. Czad zagroził rodzinie

REKLAMA

Wielka tragedia wisiała na włosku. Czad zagrażał całej rodzinie. Dzieci skarżyły się na ból głowy i brzucha.

W sobotę 7 stycznia około godz. 20 w kamienicy przy ul. Słowackiego w Jarosławiu doszło do podtrucia czadem. Z mieszkania ewakuowano 5 osób. Na szczęście to było chwilowe omdlenie i nie była konieczna reanimacja.

Tylko cud sprawił, że nie doszło do nieszczęścia. Służby ratunkowe wezwała 25-latka, która przyszła odebrać swoje dzieci, zostawione u babci.

– Kobieta zauważyła, że wszyscy obecni w mieszkaniu domownicy źle się czują. Dzieci skarżyły się na bóle głowy oraz brzucha, dlatego też kobieta o swoich przypuszczeniach zatruciem tlenkiem węgla zaalarmowała służby ratunkowe – informuje policja w Jarosławiu.

Do szpitala zostali przetransportowani: 49-letnia kobieta, dwójka dzieci (7-letnia dziewczynka i 5-letni chłopiec) oraz dwóch mężczyzn w wieku 24 i 34 lat.

Jak poinformowała w 9 stycznia policja, osoby dorosłe opuściły placówki medyczne, dzieci pozostały w szpitalu na obserwacji.

Podczas interwencji strażacy stwierdzili dość duże stężenie tlenku węgla. Źródłem czadu mógł być piecyk w łazience. Dokładne przyczyny ustala policja.

Strażacy przypominają, że trzeba posiadać czujnik czadu. Tlenek węgla jest bezwonny, niewidoczny. Trujący gaz stanowi śmiertelne zagrożenie.

Zobacz też:

Wyłączył czujnik. Potem cała rodzina trafiła z objawami zatrucia czadem trafiła do szpitala

Ręka sprawiedliwości dosięgła go po 20 latach

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj