28 C
Rzeszów
piątek, 19 lipca, 2024

Cudowne ocalenie. Dzieci przeżyły katastrofę w deszczowym lesie

REKLAMA

Czworo dzieci, w tym zaledwie 11-miesięczne niemowlę, przetrwało katastrofę lotniczą, a potem przez blisko 40 dni koczowało w amazońskiej dżungli w oczekiwaniu aż nadejdzie pomoc. Na szczęście ratownicy dotarli na czas. To prawdziwe cudowne ocalenie, które wstrząsnęło Kolumbią.

Cessna 206 z siedmioma osobami na pokładzie 1 maja zniknęła z radarów. Samolot leciał wtedy nad amazońskim lasem deszczowym. Pilot już wcześniej sygnalizował problemy z silnikiem. Ruszyła dramatyczna akcja poszukiwawcza. Stanowiła one ogromne wyzwanie dla ratowników, ponieważ musieli przedzierać się przez gęstą dżunglę.

Ale wreszcie nadeszła nadzieja! Choć już w połowie maja odnaleziono ślady dzieci i prezydent ogłosił ich odnalezienie, o czym doniosły media na całym świecie, okazało się to jednak przedwczesną nowiną. Poszukiwania nadal trwały. W końcu rodzeństwo zostało ocalone.

– To prawdziwy cud i szczęście dla kraju – napisał na Twitterze prezydent Kolumbii. Tym razem to już potwierdzona wiadomość.

Jak dzieci przetrwał w dziczy?

Najmłodsze z ocalonych dzieci ma 11 miesięcy. Pozostałe są w wieku 4, 9 i 13 lat. Udało im się wydostać z rozbitego wraku, a potem cała czwórka musiała zmierzyć się z ogromnymi wyzwaniami. Potężne drzewa o wysokości nawet 40 metrów, dzikie zwierzęta i nieustanne ulewy stanowiły jedynie część trudności, które przyszło im pokonać. Ale dzięki swojej odwadze i sprytowi, udało im się przetrwać.

Niestety, tragedia lotnicza przyniosła ze sobą także nieopisany smutek. W wyniku katastrofy matka dzieci i dwie inne osoby, w tym pilot, straciły życie.

Katastrofa w Kolumbii
Katastrofa awionetki w Kolumbii. Akcja poszukiwawcza dzieci | Fot. Aerocivil/Kolumbijskie Siły Powietrzne/Twitter
Odnalezienie śladów, które doprowadziły ratowników do dzieci.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj