15.5 C
Rzeszów
sobota, 20 lipca, 2024

Koronaoszuści na granicy. Pogrążył ich głupi błąd

REKLAMA

Pięcioosobowa grupa turystów z Ukrainy wybrała się do Polski na zakupy. Aby uniknąć obowiązkowej kwarantanny na przejściu w Krościenku w powiecie bieszczadzkim pokazali, że mają zaświadczenie o negatywnym wyniku testu na koronawirusa. Ale zdradził ich jeden błąd.

Kwitek od razu wzbudził podejrzenie Strażników Granicznych. Nie zgadzała się data wykonania badania – wpisana była z następnego dnia. No, ale może ktoś przez roztargnienie się pomylił? Przecież tak też się zdarza. Mundurowi postanowili dokładniej sprawdzić dokument. Skontaktowali się z laboratorium we Lwowie, które rzekomo miało wydać zaświadczenie.

Odpowiedź nie pozostawiała wątpliwości – placówka wszystkiemu zaprzeczyła – w ogóle nie wykonuje takich testów i nie wydaje żadnych zaświadczeń.

Turyści wpadli jak śliwki w kompot. Zostali odesłani do swojego kraju. W Polsce sprawą fałszerstwa zajmie się sąd.

Inres24 w Google News

Obserwuj i bądź na bieżąco

Najnowsze

Najnowsze

REKLAMA

Fancyelements

Welcome to the future of building with WordPress. The elegant description could be the support for your call to action or just an attention-catching anchor. Whatever your plan is, our theme makes it simple to combine, rearrange and customize elements as you desire.

Start
Nowe
7dni
Szukaj